Tasarım Kodlama

Tesla Otomobiller Üçüncü Taraf Uygulamaları ve Oyunları Destekleyecek

Tesla ile ilgili her şey hakkında yapılan bir konuşmada, haftasonu boyunca yayınlanan Lightning podcast’inin ardından, Tesla CEO’su elektrikli otomobillerin bilgi-eğlence sisteminin üçüncü parti oyunları ve uygulamaları destekleme potansiyeline değindi.

Tesla otomobilleri şu anda sadece müzik akışı, kitaplar, podcast’ler, navigasyon araçları ve haritalar ve hatta gösterge paneli ekranlarında oyun oynamak için Tesla’ya yönelik hizmetler sunmaktadır. Dijital bir Paskalya yumurtası çekmecesi, araç içi video oyunları ve kıkırdama nedenli osuruk modu gibi diğer özelliklerle doludur.

Model S, X ve 3 arabada mevcut olan oyunlar 2048, Süper Breakout, Füze Komutanlığı, Asteroids, Lunar Lander ve Kırkayak. Cuphead yıl sonuna kadar geliyor.

 

Podk yayında Musk, “Araç sayımız arttıkça, Tesla için oyunlar ve diğer uygulamalar geliştirmek potansiyel olarak daha anlamlı hale geliyor.” Dedi. “Sadece çok fazla arabaya ihtiyacımız var.” Geliştiricilerin ayrı Tesla uygulamaları geliştirmeleri için, “çabayı garanti altına alacak yeterli bir kurulum tabanı” olması gerektiğini belirtti.

Musk, daha önce yayınlanan güncellemeleri ve batarya performansındaki dijital iyileştirmeleriyle Tesla’ya bir otomobil şirketinden ziyade bir teknoloji şirketi olarak atıfta bulundu.

 

Yorum yap