Excel Ofis Programları Power Point Word

Word, Excel, PowerPoint Nedir Ne İşe Yarar

Word, Excel, PowerPoint Nedir?

Microsoft ürünleri içinde en çok kullanılan Word, Excel ve PowerPoint programları kullanım amaçları ve yerleri aşağıdaki başlıklarda açıklanmıştır.

Excel Nedir?

Microsoft Excel, Windows, macOS, Android ve iOS için Microsoft tarafından geliştirilmiş bir elektronik tablodur. Hesaplama, grafik araçları, pivot tablolar ve Visual Basic for Applications adlı bir makro programlama dili içerir.

Çoğunlukla küçük tablolama örneklerinde kullanılır.

 

Word Nedir?

Microsoft Word, Microsoft tarafından tasarlanmış, yaygın olarak kullanılan ticari bir kelime işlemcisidir. Microsoft Word, Microsoft Office verimlilik yazılımı paketinin bir bileşenidir, ancak tek başına bir ürün olarak da satın alınabilir.

Başlangıçta 1983 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri birçok kez revize edildi. Microsoft Word, hem Windows hem de Macintosh işletim sistemleri için kullanılabilir.

Microsoft Word genellikle Word veya MS Word olarak adlandırılır.

 

PowerPoint Nedir?

Microsoft PowerPoint, Forethought, Inc adlı bir yazılım şirketinde Robert Gaskins ve Dennis Austin tarafından oluşturulan bir sunum programıdır. Başlangıçta yalnızca Macintosh bilgisayarlar için 20 Nisan 1987’de piyasaya sürüldü. Microsoft, ortaya çıktıktan üç ay sonra PowerPoint’i 14 milyon dolara satın aldı.

1 Yorum

Yorum yapmak için tıklayın