Windows

Windows 10 Defender Kapatma

Tüm modern Windows bilgisayarlar, bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan koruyan Windows Defender adlı yerleşik bir güvenlik özelliğine sahiptir. Üçüncü taraf bir virüsten koruma programını yüklemeden önce, çakışmalara neden olmaması için Windows Defender’ı nasıl kapatacağınızı bilmelisiniz. Sorun giderme amacıyla Windows Defender’ı geçici olarak kapatmanız da gerekebilir.

Windows 10’da Windows Defender Nasıl Kapatılır

Windows 10’da Windows Defender’ı devre dışı bırakmak için:

Adım 1: Windows Başlat Menüsünü ve ardından Ayarlar dişli çarkını seçin.

 

Adım 2: Windows Ayarları arayüzünde Güncelleme ve Güvenlik‘i seçin.

 

Adım 3: Sol menü bölmesinde Windows Güvenliği’ni ve ardından Windows Güvenliğini Aç’ı seçin.

 

Adım 4: Virüs ve tehdit korumasını seçin.

 

Adım 5: Virüs ve tehdit koruma ayarları altında Ayarları yönet’i seçin.

Adım 6: Kapalı konuma getirilmesi için Gerçek zamanlı koruma geçişini seçin. Uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere görüntülenirse Evet’i seçin.

 

Windows 10’da Windows Defender kalıcı olarak nasıl devre dışı bırakılır

Windows 10’da Windows Defender Virüsten Koruma’yı kalıcı olarak devre dışı bırakmanız gerekiyorsa, nasıl yapılacağına ilişkin adımları öğrenmek için bu kılavuzu kullanın.

Windows Defender Virüsten Koruma, Microsoft’un her Windows 10 yüklemesine dahil ettiği ücretsiz kötü amaçlı yazılım çözümüdür. Cihazınızı ve verilerinizi virüsler, fidye yazılımları, rootkit’ler, casus yazılımlar dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak için ilk savunma hattını sağlamayı amaçlayan bir güvenlik yazılımı paketidir. diğer kötü amaçlı program türleri.

Antivirüs otomatik olarak çalışsa ve üçüncü taraf bir güvenlik yazılımı yüklerken kendini devre dışı bırakabilse de, tek uyarı, Windows 10’un bunu kalıcı olarak devre dışı bırakmanın bir yolunu sunmamasıdır. Belki de bariz neden, Microsoft’un cihazınızı herhangi bir koruma olmadan kullanmanızı istememesidir ki bu iyi bir şeydir.

Bununla birlikte, bazı kullanıcıların, bir ağa bağlı olmayan ve çevre birimi bağlantısına izin verilmeyen bir cihazında olduğu gibi, Windows Defender Virüsten Koruma’yı kullanmamayı tercih edebildiği durumlar da vardır.

Kayıt Defteri kullanılarak Windows Defender Antivirus nasıl devre dışı bırakılır

Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi Windows 10 Home’da mevcut değildir, ancak yine de Kayıt Defteri ayarlarını değiştirerek aynı sonuçları elde edebilirsiniz.

Uyarı: Bu, kayıt defterini düzenlemenin riskli olduğunu ve doğru şekilde yapmazsanız kurulumunuzda geri dönüşü olmayan bir hasara neden olabileceğini hatırlatmak isteriz. Devam etmeden önce PC’nizin tam yedeğini almanız önerilir.

Adım1 : Çalıştır komutunu açmak için Windows tuşu + R klavye kısayolunu kullanın.

Adım 2: regedit yazın ve Kayıt defterini açmak için Tamam’ı tıklayın.

Adım 3: Aşağıdaki yola göz atın:
                HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

Adım 4:Windows Defender (klasör) anahtarına sağ tıklayın, Yeni‘yi seçin ve DWORD (32-bit) Değeri’ne tıklayın.

Adım 5: DisableAntiSpyware adını yazın ve Enter tuşuna basın.

Adım 6: Yeni oluşturulan anahtarı çift tıklayın ve 0 değerini 1 olarak değiştirin. Ardından Tamam butonuna basın.

Adım 7: Ayarların geçerli olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows Defender çalışmayacaktır.

NOT: Windows defenderı tekrar çalıştırmak isterseniz. Aynı adımları izleyerek DisableAntiSpyware anahtarının değerini 0 yaparak kaydedin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın