JavaScript Sayfa Yenileme – Tasarım Kodlama
JavaScript

JavaScript Sayfa Yenileme

JavaScript ile birden fazla yöntemle sayfalarınızı yenileyeme yapabilirsiniz. Ancak her yenileme işlemi için localtion.reload() yöntemini kullanırsınız.

JavaScript Sayfa Yenileme Kodu

JavaScript reload işlevi, mevcut kaynağı yeniden yükleyebilir. Çoğu durumda, yenilenmek üzere bir sayfa seçilir. Yöntemin ayrıca, geçerli sayfanın URL adresini almanıza yardımcı olmak, tarayıcıyı başka bir sayfaya yönlendirmek ve elbette sayfa JavaScript’i yenilemek gibi başka avantajları da vardır.

Aşağıdaki örnek, bir web sitesini yeniden yüklemek için kullanabileceğiniz kodu içerir.

Bu JS yeniden yükleme sayfası yönteminin boole parametresi otomatik olarak false olarak ayarlanır. Parantez içinde doğruyu belirtirseniz, sayfa önbellek yerine sunucudan yeniden yüklenecektir.

Başka bir deyişle, varsayılan false değerini true ile değiştirerek, web sitesini sunucudan yüklenmeye zorluyorsunuz.

JavaScript yenileme sayfası yöntemi, geliştiriciler arasında web sayfalarını yeniden yüklemek için popüler bir seçimdir. Pencereye yüklenen belgenin konumu, konum değişkeninde bulunur. location.reload() işlevini çağırarak, normal bir tarayıcı yenilemesinin yürüttüğü aynı türden yeniden yüklemeyi gerçekleştireceksiniz.

JavaScript Sayfayı Otomatik Yenileme

Sayfayı yeniden yüklemenin başka bir yolu da  setTimeOut komutunu kullanmaktır. Sayfanın ne sıklıkla yenileneceğini belirtebilirsiniz ve bu, otomatik olarak durmaksızın yapılacaktır. Aşağıdaki kod sayfayı 5sn aralıklarla yenileyecektir.

Yorum bırak