Tasarım Kodlama

Bilgisayardan Kayıtlı Wifi Şifrelerini Öğrenme Windows 10 / 8 / 7

Bu yazı, etkin Windows kablosuz bağlantınız için kaydedilmiş Wi-Fi şifresini nasıl bulacağınızı gösterecektir.

ADIM 1: İlk olarak Windows / Başlat menüsünü tıklayın. Windows logosuna benzeyen düğme. Genellikle ekranın sol alt köşesinde bulacaksınız.

ADIM 2: Ardından klavyeden CMD yazıp Komut İstemini çalıştırın. Komut satırında yazacağımız parametreler ile kayıtlı wifi ağlarını görüntüleyip, şifrelerini öğrenebiliriz. Windows 10 yada daha önceki windows sürümlerinde de aynı şekilde komut istemini açabilirsiniz.

Komut satırına düştüğünüzde karşınıza aşağıdaki gibi siyah bir ekran gelmesi gerekiyor.

ADIM 3: Ardından aşağıdaki komutu kopyalayıp komut satırına yapıştırın.  Klavyeden CTRL +C (Kopyala), CTRL + V (Yapıştır) için kullanabilirsiniz.

Yapıştırma işlemi bittikten sonra ENTER tuşuna basarak devam edin.

Aşağıdaki gibi kayıtlı wifi ağları görünecektir.

ADIM 4: Ben burada f@tih olarak görünen kayıtlı wifi ağını öğrenmek için aşağıdaki komutları kopyalayıp yapıştırdım. Sizde kendi ağınızdaki kullanıcı hesaplarından öğrenmek istediğiniz wifi ağını yazabilirsiniz. Klavyeden CTRL +C (Kopyala), CTRL + V (Yapıştır) için kullanabilirsiniz.

Yapıştırdıktan sonra ENTER tuşuna bastığınızda aşağıdaki gibi daha önce kayıtlı olan WIFI ağının şifresini öğrenebilirsiniz.

f@tih şifresi
f@tih şifresi

Burada f@tih şifresi Key Content parametresinde kayıtlı olan  !1qaz2WSX3edc4RFV%56 değeridir. Sizin ağınızdaki şifre de Key Content değerinin karşısındaki karakterler olacaktır.

 

Sonuç:

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme  konusunda yazılan yazıyı Windows’un daha eski sürümlerinde de kullanabilirsiniz. Windows 7  yada Windows 8 sürümlerinde de Komut İstemini çalıştırarak yukarıdaki işlemleri gerçekleştirip kayıtlı WIFI şifrelerine ulaşabilirsiniz.

Yorum yap