Tasarım Kodlama

Windows PC’de Kayıt Defteri Ayarlarını Yedekleme ve Geri Yükleme

Windows işletim sistemini bir süredir kullanıyorsanız, Kayıt Defteri raporunu fark edebilirsiniz. Windows Kayıt Defteri, Microsoft Windows tarafından kullanılan bir ayar veritabanıdır. Kayıt kaydı, yazılım, donanım cihazları vb. İçin yapılandırmaları içerir.

Günümüzde kullandığınız ünlü yazılım programlarının çoğu kayıt defteri değerlerini değiştiriyor. Bazen, yanlış girişler Kayıt Defteri ile sorun yaratır. Virüsler, Truva atları ve casus yazılımların da genellikle kaldırılması zor olan kayıt defteri girdilerini yükledikleri için kayıt defteri hatalarına neden oldukları kabul edilir.

Windows PC’de Kayıt Defteri Ayarlarını Yedekleme ve Geri Yükleme

Kayıt defteri sorunlarını daha sık ele alırsanız, kayıt defteri ayarlarını yedeklemenin ve geri yüklemenin yolunu bilmeniz gerekir. Reg dosyalarınızı düzenli olarak yedeklerseniz, kayıt defteri bozulması konusunda endişelenmek istemezsiniz. Bu nedenle, bu bültende, Windows kayıt defterini yedeklemek ve geri yüklemek için birkaç kalite tekniğinin yüzdesini göreceğiz.

Sistem Geri Yükleme Noktasını Kullanma

Bu yöntemde, sistem ayarlarınızı her zaman geri döndürmek için kullanabileceğiniz bir yedekleme noktası oluşturuyor olabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımlara uyun:

Adım 1: Öncelikle, Windows PC’nizde başlat düğmesine basın ve ardından “geri yükleme noktası” yazın ve ardından “geri yükleme noktasını oluştur” seçeneğini seçin. Sonraki iletişim kutusunda, yedeklemenizin bulunacağı bir onarım faktörü oluşturmanız gerekir.

Adım 2: Şimdi görünen iletişim kutusunda “oluştur” düğmesine tıklayın ve günümüzün tüm ayarlarını almak istediğiniz geri yükleme faktörünü seçin. Yedeklemenizin kaydedildiği hedef çevresini unutmadığınızdan emin olun.

Bilgisayarınızdaki sistem geri yüklemelerini görmek için Sistem Geri Yükleme düğmesine tıklayın. Ardından İleri düğmesine basın.

İşte bu, bitirdiniz! Artık makinenizde, ayarları zahmetsizce onarabileceğiniz bir onarım noktası vardır. Ve gerçekte bir onarım noktasından geri yükleyerek yapabilirsiniz. Ayarları İçe Aktararak Kayıt Yedeği Oluşturma. Bu, harici depolama aygıtlarınızdan herhangi birine doğrudan kaydedebileceğiniz bir zip kaydı almanıza yardımcı olacak ve araçtan ihtiyaç duyduğunuzda bunları kolayca onarabileceğiniz başka bir mükemmel yöntemdir. Yedekleme ve onarımı yapmanın en taşınabilir yolu bu olduğu için. Bunu oluşturmak için devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Ayarları İçe Aktararak Kayıt Defteri Yedeklemesi Oluşturma

Bu, harici depolama aygıtlarınızdan herhangi birine doğrudan kaydedebileceğiniz bir zip kaydı almanıza yardımcı olacak ve araçtan ihtiyaç duyduğunuzda bunları kolayca onarabileceğiniz başka bir mükemmel yöntemdir. Yedekleme ve onarımı yapmanın en taşınabilir yolu bu olduğu için. Bunu oluşturmak için devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Bu, harici depolama aygıtlarınızdan herhangi birine doğrudan kaydedebileceğiniz bir zip kaydı almanıza yardımcı olacak ve araçtan ihtiyaç duyduğunuzda bunları kolayca onarabileceğiniz başka bir mükemmel yöntemdir. Yedekleme ve onarımı yapmanın en taşınabilir yolu bu olduğu için. Bunu oluşturmak için devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Öncelikle klavyenizin “Windows + R” düğmesine basın ve ardından regedit yazın ve ardından enter tuşuna basın ve kayıt defteri düzenleyicisi açılır.

Adım 2: Şimdi kayıt defteri düzenleyicisi iletişim alanı görünecektir.

Adım 3: Orada “Dosya” seçeneğine tıklayın ve “Ver” ı seçin ve ardından bu zip belgesini almak istediğiniz yeri seçin ve mağazaya gidin.

Adım 4: İşte bu, tamamladınız! Artık tüm kayıt defteri ayarlarınızı içeren bir zip belgesi oluşturulur ve bu raporu sorunsuz bir şekilde yeniden üretebilir ve başka bir konuma yapıştırabilirsiniz.

Adım 5: Ayarları onarmak için, Dosyadan içe aktar’ı seçmeniz yeterlidir, ardından bu yedekleme raporunu bulun ve tüm kayıt defteri ayarları geri yüklenir.
Bu kadar! Bitirdiniz. Windows 10 bilgisayarında kayıt defteri ayarlarını bu şekilde yedekleyebilir ve onarabilirsiniz.

Üçüncü Taraf Araçlarını Kullanma

Windows için kayıt defteri ayarlarını yedeklemek ve onarmak için kullanılabilecek çok sayıda üçüncü kutlama aracı vardır. Aşağıda, popüler araçlardan bazılarını paylaştık.

RegBak

Kullanıcıların istedikleri bir bölgeye Windows kayıt defteri dosyalarının yedeklerini oluşturmalarına olanak tanıyan hafif ve kolay bir yardımcı araçtır. Oluşturulan yedek belgeyi daha sonraki bir tarihte geri yüklemek için kullanabilirsiniz. Regbak aracılığıyla oluşturulan yedeklemeleri “Windows Kurtarma Konsolu” nu dolaşırken de kullanabilirsiniz, bu da Regbak’ı tüm kayıt defteri geri yükleme senaryoları için ideal bir istek haline getirir.

ERUNTgui

İyi. bu, RegBak’a çok benzeyen başka bir güzel araçtır. ERUNTgui ayrıca müşterilerin Windows Kayıt Defteri dosyalarının yedeklerini oluşturmasına olanak tanıyan hafif bir yardımcı cihazdır. Daha sonra kullanıcılar bu yedeklemeyi geri yükleme için kullanabilir.
ERUNTgui, Lars Federer aracılığıyla oluşturulan ünlü kayıt defteri yedekleme ve geri yükleme programı “ERUNT” için bir görüntü kişisi arabirimidir.

Registrar Registry Manager

Ağınızın yapıları üzerindeki kayıtlara ek olarak mahalle kayıt defterinizi güvenli bir şekilde tutmanıza izin veren sofistike ve eksiksiz bir donanım paketidir. Bu yazılım, kayıtların yedeklenmesi ve geri yüklenmesi, hızlı miras arama ve değiştirme, anahtar renklendirmeye yardımcı olan ve kayıt defteri anahtarları ve değerlerinin açıklamaları, ayrıntılı varlık sayfaları, sorunsuz gezinme için donanım içeren sınıflara sahip bir yer imi düzenleyicisi için çözümler sunar.

Aracın çağrısında da belirtildiği gibi, Kayıt Defteri Yedekleme ve Geri Yükleme, şimdi düzgün bir şekilde kullanabileceğiniz birinci sınıf ücretsiz Windows 10 kayıt defteri yedekleme ve onarım araçlarından biridir. Bil bakalım ne oldu? Kayıt Defteri Yedekleme ve Geri Yükleme’nin bilgisayarınıza yüklenmesi için 10 MB’tan az olması gerekir. Kayıt Defteri Yedekleme ve Geri Yükleme arayüzü de aynı şekilde oldukça temizdir ve karmaşık ayarları yoktur. Windows kayıt defterinin tam bir yedeğini oluşturmak için, kullanıcılar sadece “Yeni Yedekleme” ye tıklamak isterler, tatil yeri klasörünü ayarlayın ve “Başlat” ı tıklayın. Geri yüklemek için “Geri Yükle” yi tıklayın ve Kayıt defteri yedekleme dosyasını bulun.
Bu nedenle, yukarıdaki kılavuz, bir makineyi çalıştıran ev pencerelerinize kayıt defteri ayarlarını nasıl yedekleyebileceğiniz ve onarabileceğinizle ilgili her şey oldu.

Umarım bu metin size yardımcı olmuştur! Arkadaşlarınızla da paylaşın.

Yorum yap