Web Tasarımı Yazılım

Web Sitesine Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makale yazmak bir sanattır ve herkesin yapacağı iş değildir. Blog yazılarına gelince, herkes burada bir metrik olarak kalitesini görmezden gelerek bir makale yazabilir. Ancak genel kalabalığın arasından sıyrılmak için normal bir makale asla bir sonraki aşamaya geçemez. Alternatiflerinin çok olduğu web dünyasında bir izlenim oluşturamazsınız.

Bu yazıda en son Bloglama tekniklerini ve ara sıra yazılan ipuçlarını göstereceğiz. Bugün, yazı yazma becerilerinizi geliştirmek için bazı ipuçları paylaşacağım. Doğrudan SEO uyumlu makale yazmaktan bahsetmiyorum. Doğru şekilde makale yazdığınızda kullanıcılar ve arama motorları yazılarınız sevecektir.

Seçkin bir yazar olmak istiyorsanız, sadece aşağıdaki ipuçlarını izlememeli, onları bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Makale yazma becerinizi geliştirmenin en temel ipuçlarından biri pratik yazmak ve diğer yazarları okumaktır. Başka makaleler okumaktan bahsettiğimde, yazı tarzını fark etmeli ve kelime haznenizi geliştirmek için yeni kelimeler almaya başlamalısınız. Her neyse, doğrudan yazı yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak ipuçlarına geçelim.

Başlangıç

“Ne kadar az kelime kullanırsanız, o kadar iyi.” Evet, doğru okudunuz. Makalenizin uzunluğu hakkında endişelenmeyin, bunun yanında, bu makaleyi, gelecekteki birçok kişinin kendileri için aynı şeyi geliştirmenize yardımcı olabilecek yazma becerilerinizi geliştirmek için yazdığınızı aklınızda tutmalısınız.

Sabahın erken saatlerinde yaz

Bu ilginç bir şey. Çok ciddi ve profesyonel yazarlar sabahın erken saatlerinde blog içeriklerini yazmayı tercih ediyorlar. Sabah saatlerinde zihniniz yeni şeyler yazmalarına daha fazla izin verir. Sabahları atmosfer oldukça sessiz ve enerjiktir. Bu da yazarların makale yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Sabah erken saatte kalkıp çayınızı yada kahvenizi alıp planladığınız içeriği yazmayı deneyin. Size zarar vermeyeceğinden eminim.

İyi Bir Okuyucu Olun

Bu, kariyerini Yazma veya Bloglama’da geliştirmek isteyenler için en zorunlu olanıdır. İyi bir okuyucu olmalısınız. Bununla zihniniz, düşüncelerinizi yaratmanıza ve belirli konularınız üzerinde yazmaya hazır olmanıza izin verecektir. Bilgilendirici içeriğe sahip, takip edilebilecek daha birçok blog vardır. Bir deneyin derim.

“Ne okursanız onu yazarsınız!”

Basit olun

İçeriğiniz üzerinde iyi trafik oluşturmak için yazma biçiminiz yeterince basit olmalıdır. Bunun için görüşlerinizi basit ve uygun bir şekilde ifade edin. Bu, ziyaretçilere veya okuyuculara iyi bir şekilde yardımcı olacaktır.

Makalelerinizi çeşitli aşamalarda tamamlayın

İçeriği ile ünlü olmak isteyen, makalesini yazarken bazı ciddi aşamaları takip etmek zorundadır. Her blog yazarı bir makale yazmak için çok zaman harcar ve her blog yazarı makalelerini birçok aşamadan geçirmeleri gerekir. Öncelikle, üzerine yazacağınız konuyu analiz etmeniz gerekir.

  • İkincisi, konuyla ilgili bazı fikirlerin bir listesini yapmalısınız.
  • Üçüncü olarak, konunuzla ilgili makalenizin cümlelerini ve paragraflarını doldurmanız gerekir.
  • Dördüncüsü, makalenizi düzenlemeniz ve tüm soruları temizlemeniz gerekir.
  • Son olarak prova okuması zorunludur.

Bunlar, tek bir konuda yazarken izlemeniz gereken aşamalardır. Bunların tüm aşamaların belirli bir zaman gerektirdiğinden makale yazımını programlı bir şekilde yapmanız gerekir. Ve sonra kesinlikle sağlıklı bir içerik haline gelecektir.

Dikkatini Çekmeyen Bir Konumda Yazma

Birçok blog yazarı birçok sosyal paylaşım sitesinde daha fazla hesaba sahiptir ve bir makale yazmak üzereyken fikirlerini kolayca dağıtabilecek birçok başka şeylere sahiptir.  Bunun için, etrafınızdaki huzurlu atmosferi bulabileceğiniz konumunuzu korumalısınız.

Bir şey yazarken, sosyal ağ etkinliklerinizden ve cep telefonlarınızdan kaçının. Dikkat dağıtıcı olmayan konum, sağlıklı içerikler yazmak için sizi motive eder. Makale yazma becerilerinizi ve hızınızı arttırmak istiyorsanız, herhangi bir yazı editörünü kullanabilirsiniz. Word yada ücretsiz alternatifleri olan programları kullanabilirsiniz.

Düzeltme Yapın

Daha iyi ve çekici içerik oluşturmak için makalenizi oluştururken düzenleme yapmamaya çalışın – düşüncelerinizin akışına devam edin. Burada çalışan bazı zihin püf noktaları var. İçerik oluşturma ve düzenleme beynin farklı taraflarında çalışır.

Yazmadan Önce İyi Araştırma Yapın

Yukarıda belirttiğim gibi, seçtiğiniz konuyu yazarken almanız gereken bazı aşamalar vardır. Başlamadan önce, yazacağınız konu hakkında kapsamlı bir araştırma yapın. Bu konuyla ilgili araştırma yapınca bilginizi artıracak, özgürce ve bilgilendirici bir şekilde yazabileceksiniz. Daha derin bilgiye sahip olmak sizi bu alanda benzersiz kılar.

Kendine belirli bir süre ver

Tüm bilgiye ve araştırılan her şeye sahip olduktan sonra, kendinize özgü olmanız gerekir. Bir süre ayırmanız ve yazma becerilerinize biraz zaman ayırmanız gerektiği için oldukça meşgul bir insan olduğunuzu biliyorum. Daha derin bilgileri kavramak, makaleler yazmak, onları pazarlamak, vb. İçin zamana özel olmanız gerekir. Bu, ünlü olmanıza olanak tanır. Bu sadece bir günlük bir iş değil, çünkü bu aktiviteye her gün yapmanız gerekiyor!

Araştırmanızı not edin

Bu, belirli bir konu üzerine yazmak için çok önemlidir. Yukarıda belirttiğim gibi, yazmak kolay bir iş değildir ve tek bir aşamada tamamlanamaz. Yazılı bir konuyu araştırırken, konunuzla ilgili bazı dikkat çekici cümleleri not etmek için not defterini ve kalemi tutmalısınız. Okuyucularınızın makalelerinizi okumakla ilgilenmesini sağlar. Bu, tüm profesyonel yazarlar ve blogcular için sahip olunması gereken bir beceridir.

Düzenli yazmak

Dedikleri gibi, “Uygulama bir insanı mükemmelleştirir”. İyi bir yazar olmak istiyorsan düzenli olarak yazma alışkanlığı kazanmalısın. Bunun için yukarıdaki adımları uygulamanız gerekir ve bu ipuçlarının gelecekte sizin için yararlı olacağına eminim. Öyleyse biraz sabırlı olun ve düzenli olarak yazmaya hazır olun.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın