Wordpress

WordPress En İyi Yorum Eklentileri (2022)

WordPress
WordPress

WordPress yorumlarını iyileştirmek için en iyi eklentileri mi arıyorsunuz?

Yorumlar, okuyucularla etkileşim kurmanın ve bir topluluk oluşturmanın etkili bir yoludur. Varsayılan WordPress yorum sistemi iyidir, ancak oldukça sade ve basittir. Neyse ki, bunu geliştirmenize yardımcı olabilecek tonlarca eklenti var.

Bu makalede, WordPress yorumlarını iyileştirmek ve web sitenizdeki etkileşimi artırmak için size en iyi eklentilerden bazılarını göstereceğiz.

Uncanny Automator

Uncanny Automator

Uncanny Automator, WordPress için en iyi otomasyon eklentisidir. WordPress sitenizde kolayca otomatik iş akışları oluşturmanıza olanak tanır. Bu iş akışları size zaman kazandırır ve kullanıcılarınıza daha iyi bir yerinde deneyim sunar.

Uncanny Automator, tetikleyicileri ve eylemleri seçmenize olanak tanır. Eylemler, reçete tetiklendiğinde gerçekleştirilecektir.

Örneğin, bir kullanıcı bir yorum gönderdiğinde tetikleyici olabilir. Ardından, yorum yazarına bir e-posta göndermek, onları bir teşekkür sayfasına yönlendirmek veya onları e-posta bülteninize eklemek gibi bir eylem seçebilirsiniz.

WooCommerce, MemberPress, LearnDash ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm en iyi WordPress eklentileriyle çalışır. Hatta Zapier aracılığıyla 3000’den fazla üçüncü taraf uygulamasına bağlayabilirsiniz.

Yoast Comment Hacks

Yoast Comment Hacks

Yoast Comment Hacks, yorum yönetimini kolaylaştırmaya yardımcı olan bir araçlar paketidir.

Belirli bir gönderiye yorum yapan yorum yazarlarına veya kullanıcılara e-posta gönderebilir, yorum bildirim e-postalarınızı özelleştirebilir, ilk kez yorum yapanları bir teşekkür sayfasına yönlendirebilir, yorumları belirli bir konuya atayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Simple Comment Editing

Simple Comment Editing

Simple Comment Editing, kullanıcıların sitenizdeki kendi yorumlarını kolayca düzenlemelerine olanak tanır. Bazen bir kullanıcı bir yorum gönderdiğinde, bir yazım hatası veya başka bir hata yaptığını hemen anlar.

Bu eklentiler, kullanıcıların sitenizdeki kendi yorumlarını düzenleyebilecekleri esnek bir zaman sağlar.

Subscribe to Comments Reloaded

Subscribe to Comments Reloaded

Subscribe to Comments Reloaded, kullanıcıların bir makaleye yeni bir yorum yapıldığında e-posta bildirimleri için kaydolmalarını sağlar.

Yorumlar, topluluklar oluşturmanın güçlü bir yoludur. Ancak insanlar, gönderinizi okuduktan sonra yeni bir yorum olup olmadığını nasıl bilecek? Bu eklenti, yeni yorum bildirimleri almalarını sağlar ve onları web sitenize geri getirir.

Kullanıcılar istedikleri zaman abonelikten çıkabilir ve sitenizdeki kendi aboneliklerini yönetebilir.

WP Mail SMTP

WP Mail SMTP

WP Mail SMTP, tüm WordPress e-postalarınızın gelen kutusuna başarıyla teslim edilmesini sağlar.

WordPress, parola sıfırlama, yeni kullanıcı hesapları, yorum bildirimleri ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok önemli e-posta gönderir. Bu listedeki bazı yorum eklentileri de kullanıcılarınıza e-posta gönderebilir.

Varsayılan olarak, WordPress’in e-posta gönderme şekli güvenilir değildir ve e-postalarınız asla hedeflerine ulaşmayabilir. WP Mail SMTP, tüm WordPress e-postalarınızı güvenli bir şekilde göndermek için uygun bir SMTP sunucusu kullanmanıza olanak tanır.

Not: E-posta teslim edilebilirliğini düzeltecek WP Mail SMTP Lite adlı ücretsiz bir sürümü de vardır. Ancak ücretsiz eklenti, e-posta günlüklerini, bildirim yönetimini, analizleri ve diğer birkaç özelliği içermez.

WordPress Comments Fields

Comment Form Custom Fields

WordPress Comments Fields, WordPress yorum formuna kendi özel alanlarınızı eklemenizi sağlar.

Varsayılan olarak, yorum alanı 4 alan gösterir (ad, e-posta, web sitesi adresi ve mesaj). Bu eklenti, WordPress yorum formunuza twitter tanıtıcı, iş telefon numarası ve ihtiyacınız olan diğer her şey gibi daha fazla alan eklemenize olanak tanır.

Eklenti daha sonra özel alanlar aracılığıyla gönderilen verileri yorum meta olarak görüntüler.

Better Notifications for WordPress

Better notifications for WordPress

Better Notifications for WordPress, varsayılan WordPress bildirim e-postalarını düzenlemenize ve bunları kendi gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirmenize olanak tanır.

Kendi özel WordPress bildirim e-postalarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok tetikleyici mevcuttur.

Örneğin, bir yorum onaylandığında yazara bildirim gönderebilirsiniz. Ayrıca yeni yorum bildirimlerini özelleştirebilir ve bunları site yöneticisi yerine yazara veya moderatöre gönderebilirsiniz.

Remoji Reactions

Remoji Reactions

Remoji Reactions, WordPress blog gönderilerinize ve yorumlarınıza Facebook benzeri tepkiler eklemenize olanak tanır. Bu, kullanıcıların web sitenize katılması için daha kolay ve etkileşimli bir yol sağlar.

Eklenti ayrıca en son tepki verilen gönderileri veya en çok görüntülenen içeriği görüntülemek için widget’lar sağlar. Kayıtlı olmayan kullanıcılar için reaksiyonları da devre dışı bırakabilirsiniz.

One Click Close Comments

One click close comments

One Click Close Comments, herhangi bir WordPress gönderisindeki yorumları kapatmayı çok kolaylaştırır. WordPress yönetici alanındaki ‘Gönderiler’ sayfasına gidin ve yorumların açık olduğu gönderilerin yanında yeşil bir yorum simgesi göreceksiniz.

Simgeye tıklamak, o gönderi için yorumları kapatır ve sayfayı yeniden yüklemeden simgeyi kırmızıya çevirir. Bu, birden fazla gönderideki yorumları hızlı bir şekilde devre dışı bırakmanız gerektiğinde kullanışlıdır.

Disable Comments

Disable Comments

Disable Comments eklentisi tam olarak ne diyorsa onu yapar. WordPress gönderileriniz, sayfalarınız ve özel gönderi türlerinizdeki yorumları kolayca devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

Ayrıca web sitenizdeki yorumları tamamen devre dışı bırakmayı da seçebilirsiniz ve eklenti, tüm yorumları bir kerede silmenize bile izin verir.

YITH WooCommerce Advanced Reviews

YITH WooCommerce Advanced Reviews

YITH WooCommerce Advanced Reviews, WooCommerce incelemelerinizi bir sonraki seviyeye taşır. Çevrimiçi alışveriş yapanların %77’sinden fazlası, satın alma yapmadan önce incelemelere başvuruyor.

YITH WooCommerce İncelemeleri, ürünleriniz için güzel bir inceleme bölümü oluşturmanıza olanak tanır. Kullanıcılar, onlara bir başlık vererek, resim yükleyerek, beğenerek veya beğenerek ve daha fazlasını yaparak incelemelerini özelleştirebilir.

Mağaza sahibi olarak belirli yorumları öne çıkarabilir, derecelendirme çubuklarını görüntüleyebilir, uygunsuz yorumları kaldırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ark-commenteditor

Ark commenteditor

Ark-commenteditor, WordPress yorum formunuza güzel ve basit bir WYSIWYG editörü eklemenize izin verir.

Varsayılan olarak, WordPress, kullanıcıların yorumlarında bazı temel HTML biçimlendirmelerini kullanmalarına izin verir. Ancak çoğu insan HTML eklemeyi bilmediği için bunu kullanmaz.

Eklenti, yorum formunuza biçimlendirme düğmeleriyle temel bir düzenleyici oluşturmanıza olanak tanır. Hangi biçimlendirme düğmelerini eklemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Comment Link Removal & Other Tools

Comment link removal and other tools

Comment Link Removal & Other Tools eklentisi, web sitenizdeki yorumlardan bağlantıları kolayca kaldırmanıza olanak tanır. Spam yorumlar büyük bir sıkıntıdır, ancak Akismet gibi eklentilerle kolayca yönetilebilirler.

Ancak, manuel spam yorumlarını Akismet gibi otomatik araçlarla yakalamak daha zordur. WordPress yorumlarında bağlantı bırakmak, insanların spam yorum bırakmasının ana nedenidir.

Eklenti, WordPress yorumlarındaki bağlantıları tamamen kaldırarak spam gönderenlerin sitenize yorum yapmasını engeller.

DCO Comment Attachment

DCO comment attachment

DCO Comment Attachment, WordPress yorum formunuza, kullanıcıların yorumlarıyla birlikte resim ve diğer dosyaları yüklemesine olanak tanıyan bir dosya eki alanı eklemenize olanak tanır.

Kullanıcıların yükleyebileceği dosya türlerini belirleyebilir ve dosya boyutu için bir sınır belirleyebilirsiniz. Ayrıca, eki yorumun kendisiyle birlikte gömmeyi veya bir bağlantı olarak görüntülemeyi de seçebilirsiniz.

WPForms

WPForms

WPForms, piyasadaki en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Tüm kullanıcılarınız web sitenize herkese açık bir yorum bırakmak istemeyebilir. WPForms’u kullanarak web sitenize kolayca bir geri bildirim formu ekleyebilirsiniz. Bu, kullanıcıların özel olarak ulaşmalarına ve geri bildirim bırakmalarına olanak tanır.

Anketler ve testler, oturum açma ve kullanıcı kayıt formları, e-posta bülten formları ve daha fazlasını oluşturmak için WPForms’u da kullanabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.wpbeginner.com/plugins/15-best-plugins-to-improve-wordpress-comments/

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın