Tasarım Kodlama

WordPress Siteniz için Quiz Eklentileri

WordPress web siteniz için en iyi sınav eklentilerini mi arıyorsunuz?

BuzzFeed gibi birçok popüler web sitesi, viral içerik oluşturmak ve web sitelerine kullanıcı katılımını artırmak için testler kullanır.

Bu makalede, kullanıcılarınızla etkileşim kurmanıza ve sitenizde geçirilen zamanı artırmanıza yardımcı olacak WordPress için en iyi sınav eklentilerini seçtik.

1. Formidable Forms

Formidable Forms

Formidable Forms, piyasadaki en gelişmiş WordPress form oluşturucu eklentisidir. Basit iletişim formlarının ötesine geçen formlar oluşturmanıza yardımcı olan basit ama çok güçlü bir sürükle ve bırak form oluşturucu ile birlikte gelir.

Güçlü form şablonlarıyla donatılmıştır veya boş bir formla başlayıp testinizi sıfırdan oluşturabilirsiniz.

Otomatik olarak puanlanan sınavlar oluşturabilir veya kendi derecelendirme ölçeğinizi oluşturabilirsiniz. Bir kullanıcı bir sınav gönderdikten sonra, puanı e-posta ile gönderme veya bir başarı mesajında görüntüleme seçeneği vardır.

Ayrıca, toplam cevap sayısı, harf notu, doğru cevapların yüzdesi ve daha fazlası dahil olmak üzere sınav puanını biçimlendirmenin birden fazla yolu vardır.

2. LearnDash

LearnDash, piyasadaki en iyi WordPress LMS eklentilerinden biridir. İhtiyacınız olan her tür sınavı oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir sınav özelliği ile birlikte gelir.

Tek seçenekli, çoktan seçmeli, serbest metin, sıralama, eşleştirme, deneme, boşlukları doldurma ve anket dahil olmak üzere birden fazla soru türü vardır.

Diğer özelliklerden bazıları şunlardır: zamanlı sınavlar, rastgele sorular, soru bankası, çok sayfalı sınavlar, sınır denemeleri ve daha fazlası. Soru ve cevap seçeneklerinden herhangi birine medya bile ekleyebilirsiniz.

Test sonrası seçenekleri arasında yönlendirmeler, mesajlar, test sonucu birden çok stilde, skor tablosunda, sertifikalarda ve seviyede görüntülenir.

İster çevrimiçi kurslar satıyor ister viral içerik oluşturuyor olun, LearnDash her tür sınav için en esnek WordPress sınav eklentilerinden biridir.

3. Interact Quiz Maker

Interact Quiz Maker, viral testler oluşturmak ve bunları müşteri adayları oluşturmak, sosyal medyayı takip etmek, trafik oluşturmak ve dönüşümleri iyileştirmek için kullanmak için güçlü bir web tabanlı uygulamadır.

Şık bir sürükle ve bırak sınav oluşturucu ile oldukça etkileşimli sınavlar oluşturmanıza olanak tanır.

Farklı stiller, renkler, tasarımlar ve 800’den fazla kullanıma hazır test şablonu seçebilirsiniz.

Kullanıcının önceki sorulara verdiği yanıtlara göre sorular göstermenize olanak tanıyan sınav dallarını destekler. Sonunda sonuçları kolayca göstermek için puanlama sistemlerini kullanabilirsiniz.

Basit bir kısa kod kullanarak sitenize kolayca eklenebilir ve e-posta pazarlamanız ve CRM yazılımınızla güzel bir şekilde bütünleşir.

4. WP Quiz

WP Quiz, WordPress için esnek ve kullanımı kolay bir sınav eklentisidir. 3 test türü ile birlikte gelir: önemsiz şeyler, kişilik ve flip kartlar.

Sorularınıza ve yanıtlarınıza resimler ekleyebilir, kullanıcıların testi yeniden başlatmasına izin verebilir, sonuçları sonunda gösterebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

WP Quiz iki stil seçeneği ile birlikte gelir: çok sayfalı veya tek sayfalı sınav. Otomatik kaydırma ve sosyal paylaşım düğmeleri ekleme olanağına sahipsiniz.

Eklentinin profesyonel sürümü, kullanıcıları sonuçları görüntülemek, soruları ve cevapları rastgele hale getirmek, geri sayım sayacı ve reklamları görüntülemek için bir eylem gerçekleştirmeye zorlamanıza olanak tanır.

5. Quiz And Survey Master

Quiz and Survey Master, esnek bir sınav ve WordPress anket eklentisidir. Bu güçlü ikisi bir arada eklenti, kenarlarda biraz kaba görünebilir, ancak mükemmel özellikler ve kapsamlı dokümantasyon ile bunu telafi ediyor.

Çoktan seçmeli, doğru ve yanlış, boşlukları doldurma ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda soru türünü destekler.

Ayrıca, birden çok sonuç sayfası oluşturmanıza olanak tanır, böylece bunları kullanıcı puanına göre özelleştirebilirsiniz. E-posta desteği, sertifikalar, skor tabloları, ipuçları, yorum kutuları ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

Eklentinin pro sürümü, size raporlama ve analiz, e-posta pazarlama entegrasyonu, huni optimizasyonu ve daha fazlasını sağlayan her türlü eklenti ile birlikte gelir.

6. Quiz Cat

Quiz Cat, kullanımı kolay bir arayüze ve web siteniz için viral testler oluşturmak için harika seçeneklere sahip ücretsiz bir WordPress sınav eklentisidir.

Her soruya ve cevaba resim eklemenize izin verir. Sınavınız için bir başlangıç ve bitiş ekranı da oluşturabilirsiniz.

Her yanıta bir derecelendirme verilebilir ve bir miktar puan verilebilir. Ziyaretçiler için doğru ve yanlış bir sınav oluşturuyorsanız, bu yararlı olabilir.

7. HD Quiz

HD Quiz, WordPress blogunuz için bir başka harika ücretsiz sınav eklentisidir. Duyarlı bir tasarıma sahiptir ve ihtiyaç duyduğunuz kadar çok soru ve yanıtla sınırsız sınav oluşturmanıza olanak tanır.

GIF resimlerini sorularınız ve yanıtlarınızla birlikte daha etkileşimli ve eğlenceli hale getirmek için de kullanabilirsiniz.

Diğer önemli özellikler arasında sınav zamanlayıcısı, ipuçları için soru araç ipuçları, sosyal paylaşım, görüntüleri yanıt olarak kullanma, puanlama ve daha fazlası bulunur.

8. ARI Stream Quiz

ARI Stream Quiz, kullanıcı e-posta adresini ve adını toplayarak müşteri adayı oluşturmak için testler kullanmanıza olanak tanır.

MailChimp ve diğer e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcılarıyla entegrasyonu destekler. Olası satış oluşturmanın yanı sıra, gerçek sınav oluşturucu, sınavlarınızı oluşturmak için kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Daha hızlı performans için AJAX kullanır, birden çok temaya, sosyal medya entegrasyonuna, Açık Grafik desteğine ve daha fazlasına sahiptir.

9. Chained Quiz

Zincirleme Sınav, sınavdaki bir sonraki sorunun kullanıcının önceki soruya verdiği cevaba bağlı olduğu koşullu mantık özelliğine sahip bir WordPress sınav eklentisidir.

Bu, dinamik olarak değişen son derece etkileşimli kişilik testleri oluşturmanıza olanak tanır.

Çoktan seçmeli, tek seçmeli ve kompozisyon cevaplarını destekler. Her doğru cevaba puan atayabilir ve kullanıcı bir cevap seçtiğinde ne yapacağına karar verebilirsiniz.

En İyi WordPress Sınav Eklentisi hangisi?

Bu eklentilerin her birini inceledikten sonra Formidable Forms, LearnDash ve TryInteract’ın piyasadaki en kapsamlı sınav oluşturma çözümleri olduğuna inanıyoruz.

WordPress’e sınavlar ve gelişmiş form oluşturma özellikleri eklemek için bir çözüm arıyorsanız, Zorlu Formlar ile gitmenizi kesinlikle öneririz.

Bir kurs web sitesinde etkileşimli sınavlar oluşturmanın basit bir yolunu istiyorsanız, LearnDash harika bir seçenektir.

Viral Buzzfeed tarzı sınavlar oluşturmak istiyorsanız, TryInteract bunun için harika bir seçenektir çünkü kullanıma hazır birçok şablonla birlikte gelir.

Umarız bu makale, WordPress için en iyi sınav eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur. Ayrıca, işletmeler için olması gereken WordPress eklentileri listemizi ve ücretsiz seçenekler de dahil olmak üzere en iyi web semineri yazılımı konusunda uzman seçimlerimizi görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Yorum yap