Tasarım Kodlama

Windows 10’da Bilgisayar Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

PC’nize bir isim verebileceğinizi biliyor muydunuz? Windows 10, bilgisayarınızı istediğiniz adı vererek tanımlamanıza yardımcı olabilecek küçük bir özellik içerir; bu, özellikle birkaç bilgisayarı yönetmeye çalışırken ve hangi bilgisayarın hangisi olduğunu bilmeniz gerektiğinde yararlıdır.

Windows 10’da pek çok harika şey var, ancak büyük bir beğenmeyi hak eden bir özellik, temiz bir kurulum sırasında PC’nize verdiği rastgele oluşturulmuş addır. Windows 10, bilgisayarınıza akılda kalıcı bir ad vermenize izin vermek yerine, onu “DESKTOP” ile başlayan ve ardından bir dizi rakam ve harfle başlayan bir adla etiketler. Ve evet, bunu bir dizüstü bilgisayar için bile yapacak!

Birden fazla Windows 10 bilgisayarınız varsa, bu hızlı bir şekilde kafa karıştırıcı olabilir. DESKTOP-2P57JKL yemek odasında mı yoksa üst katta mı? Kim bilir?

Bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10 Ayarlar menüsüne gidin, ardından Sistem’i seçin. Sol taraftaki gezinme çubuğunu aşağı kaydırarak Hakkında’ya gidin. Burada, yüklü işlemcinin türü ve hızı, sistem belleği ve daha fazlasıyla birlikte kullanışlı cihaz özelliklerinin bir listesini göreceksiniz. Orada görünen “Bu PC’yi Yeniden Adlandır” düğmesini tıklayın.

Önceden, eski Windows Denetim Masasına girmeniz ve değişikliği Sistem Özellikleri menüsünde yapmanız gerekirdi. Artık. Tek yapmanız gereken, ‘PC’nizi Yeniden Adlandırın’ alanına yeni adı girmek ve ‘Tamam’ ı tıklamaktır. Microsoft’un fazla yaratıcı olmanıza izin vermediğini unutmayın; boşluk veya noktalama işareti kullanamazsınız. Kurallara uygun bir isim verdikten sonra Bilgisayarınızı şimdi veya daha sonra yeniden başlatmanız istenecek ve bunu yaptığınızda ad değişikliği geçerli olacaktır.

 

Yorum yap