Tasarım Kodlama

Hücresel Veri Nedir?

Hücresel bir taşıyıcı aracılığıyla veri iletimi. Hücresel veri varsayılandır ve bir Wi-Fi etkin noktasında olmadığında İnternet’e erişim sağlar. Hotspot’lar önceliklidir.

Hücresel veri kapatılırsa, kullanıcılar e-posta, Web sayfaları, videolar, uygulama indirmeleri veya yazılım güncellemeleri alamaz. “Mobil veri” olarak da adlandırılan hücresel veriler, telefon görüşmelerinden ayrı olarak ölçülür ve faturalandırılır. Metin mesajı (SMS) da ayrı bir hizmettir, ancak genellikle telefon planının bir parçasıdır.

Hücresel Veri Nedir?
Hücresel Veri Nedir?

Mobil veri nasıl çalışır?

Mobil veriler, Wi-Fi’ye bağlı olmasanız bile telefonunuzun İnternet’e erişmesine olanak tanır. Mobil veri, hücresel bir ağa bağlı olduğunuz sürece size her yerde İnternet bağlantısı sağlar.

Cep telefonunda mobil veriyi ne kullanır?

Uygulamaları, İnternet tarayıcınızı, e-postayı ve bulutla senkronizasyonu düşünün. Mobil veri kullanımı megabayt (MB) ve gigabayt (GB) cinsinden ölçülür. 1 GB veride yaklaşık 1.000 MB vardır. İnternete gönderdiğiniz (yüklediğiniz) veya aldığınız (indirdiğiniz) her şey bir miktar veri gerektirecektir.

“Mobil veri nedir” sorusunu ve cep telefonlarında verinin ne kullanıldığını anlamanın bir yolu, normal cep telefonu kullanımına ve bu kullanıma karşılık gelen verilere bakmaktır.

1 yorum