Tasarım Kodlama

Android ve iPhone için En İyi 5 Ekran Paylaşım Uygulaması

Telefon ekranınızı Android veya iPhone’da paylaşmak ister misiniz? Bu uygulamalar, herhangi biriyle ekran paylaşımı yapmanızı sağlar.

Ekran görüntüleri, telefon ekranınızdakilerin hızlı bir anlık görüntüsünü paylaşmak için harikadır. Ancak sorun giderme, talimat kılavuzları oluşturma veya uzaktaki arkadaşlarla işbirliği yapma gibi daha zorlu senaryolarda ekran görüntüleri yetersiz kalıyor.

Neyse ki, canlı ekran paylaşım araçları yalnızca masaüstü bilgisayarlarla sınırlı değildir. Telefonunuzun ekranını kolayca başka birine yayınlayabilirsiniz. Android ve iOS için telefon ekranınızı ve en iyi ekran paylaşım uygulamalarını nasıl paylaşacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Zoom: En İyi Ekran Paylaşımı Uygulaması

Zoom: En İyi Ekran Paylaşımı Uygulaması

2013’teki lansmanından bu yana etkileyici bir büyüme yaşadığından beri Zoom, en yaygın kullanılan video konferans aracı haline geldi ve COVID-19 salgını popülaritesindeki artışa büyük ölçüde katkıda bulundu.

Zoom, hem masaüstlerinde hem de mobil cihazlarda tüm işletim sistemlerinde çalıştığı için en iyi mobil ekran paylaşım uygulaması olarak kabul edilir.

Ancak, ekran paylaşımı yetenekleri plana bağlıdır. Temel Zoom hesaplarında, yalnızca toplantı sahibi ekran paylaşımı yapabilirken, herhangi bir katılımcı, toplantı sahibinin izin verdiği şekilde Zoom Pro, Business ve Enterprise hesaplarıyla ekran paylaşımı yapabilir.

Daha da kullanışlı olanı, katılımcıların web tarayıcılarını kullanarak bir Zoom toplantısına doğrudan bağlanmasına izin vermesidir.

Zoom, Android ve iOS için tercih edilen ekran paylaşım uygulamasıdır, çünkü ekranınızı Zoom’da paylaşmanın farklı yollarının yanı sıra ara odaları, el kaldırma ve katılımcıları gruplara ayırma gibi diğer harika grup konferansı özellikleriyle birlikte gelir.

Download: Android | iOS

İlginizi Çekebilir: 22 Ücretsiz Ekran Paylaşım Uygulaması

Skype: En Kolay Ekran Paylaşımı Uygulaması

Skype: En Kolay Ekran Paylaşımı Uygulaması

Microsoft’un görüntülü arama platformu Skype, bir video görüşmesinde bilgisayar veya telefon ekranınızı paylaşmanıza olanak tanır. Özelliğe, Android ve iOS uygulamaları da dahil olmak üzere tüm platformlarda erişilebilir.

İşletim sisteminden bağımsız olduğu için, alıcı taraftaki kişinin bir akıllı telefon mu yoksa masaüstü mü kullandığı önemli değildir. Telefonunuzun içeriğini bir masaüstüne veya tam tersine aktarmak için Skype’ı kullanabilirsiniz. Bire bir oturumlara ek olarak, ekranınızın içeriğini bir grup video görüşmesinde ücretsiz olarak gösterebilirsiniz.

Skype ayrıca Nisan 2020’de kullanıcıların Skype’ı indirmeye veya kaydolmaya gerek kalmadan görüntülü konuşmalara katılmalarına olanak tanıyan MeetNow’u başlattı.

Skype’ın ekran paylaşım aracı sizden herhangi bir kurulum gerektirmez; tek ihtiyacınız olan bir Microsoft hesabı. Önce Skype’ı telefonunuza indirin, ardından uygulamayı başlatın ve oturum açın.

Henüz yapmadıysanız, üstteki arama çubuğundan Skype kimliğini arayarak arkadaşınızı kişi listenize ekleyin.

Şimdi, sohbetin sağ üst köşesindeki video kamera simgesine dokunarak onlarla bir video görüşmesi başlatın. Arkadaşınız telefonu aldığında, arama arayüzünün sağ alt köşesindeki üç noktalı (…) düğmeye dokunun ve Ekranı Paylaş’ı seçin.

Ekranınız ve üzerinde yaptığınız her şey arkadaşınız tarafından görülecektir.

Ekran paylaşımını sonlandırmak ve kamera akışına geri dönmek için mavi Paylaşımı Durdur düğmesine dokunun.

Skype, kullanışlı bulacağınız bir dizi başka iletişim aracına sahiptir. Bir aramanın sesini gerçek zamanlı olarak yazıya dökebilen ve alt yazıları bir dizi farklı dilde görüntüleyebilen yerleşik bir çevirmen vardır. Ayrıca, aramaları kaydetme, kısa mesajlar için akıllı öneriler alma ve daha harika Skype özelliklerini kullanma seçeneğiniz vardır.

Download: Android | iOS

Microsoft Teams: Ekipler için En İyi Ekran Paylaşımı

Microsoft Teams: Ekipler için En İyi Ekran Paylaşımı

Geçmişte, Microsoft Teams yalnızca bir aboneliğin parçası olarak işletmeler tarafından kullanılabiliyordu. Ancak şimdi Microsoft Teams, ekipler için ücretsiz sohbetler, sesli ve görüntülü aramalar, 2 GB kişisel depolama ve 10 GB dosya depolama alanı sunuyor.

Ancak bu ücretsiz sürüm yalnızca ücretli, ticari bir Microsoft 365 aboneliği olmayanlar için kullanılabilir. Dahası, Microsoft yakında Teams toplantılarına bağlantı olmadan katılmanıza izin verecek.

Microsoft Teams’deki Android veya iOS ekran paylaşımı özelliğinden en iyi şekilde yararlanmak için uygulamayı indirmek en iyisidir. Konuk hesaplarının, yalnızca yönetici tarafından etkinleştirildiyse toplantılar sırasında ekran paylaşımı yapabileceğine dikkat edilmelidir.

Download: Android | iOS

TeamViewer: Ekran Paylaşırken Başka Bir Cihazı Kontrol Edin

TeamViewer: Ekran Paylaşırken Başka Bir Cihazı Kontrol Edin

TeamViewer, mobil ekran paylaşımı için daha gelişmiş bir çözümdür. Öncelikle sorun giderme amacıyla kullanılır. Android’de, ekranınızı yayınlamanın yanı sıra, diğer kişinin onu uzaktan kontrol etmesini bile sağlar.

Ancak, Skype’ın aksine TeamViewer geleneksel bir görüntülü arama uygulaması değildir. Bu, alıcıyla doğrudan görüntülü sohbet yapamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca, yapılandırması Skype’tan çok daha karmaşıktır ve birden fazla eklenti uygulaması indirmeniz gerekir.

Bir Android veya iOS ekranını TeamViewer aracılığıyla paylaşmanın en basit yolu TeamViewer QuickSupport uygulamasıdır. Bu uygulama, cihazınız için anında benzersiz bir kimlik oluşturmanıza ve bir TeamViewer hesabı oluşturmadan ekranınızı paylaşmanıza olanak tanır.

Yüklendiğinde uygulamayı açın. Bir bağlantı bağlantısını herhangi bir mesajlaşma veya e-posta uygulaması aracılığıyla iletmek için Kimliğinizi Gönder düğmesine dokunun. İkinci telefonda ana TeamViewer istemcisini kurun ve gönderdiğiniz bağlantıyı açın. Gönderici bağlantıyı onayladıktan sonra paylaşılan ekranı görebileceksiniz.

Download: Android | iOS

İlginizi Çekebilir: Ekran Yansıtma Programları 2021

join.me: Share Business Files Along With Your Screen

join.me: Share Business Files Along With Your Screen

join.me, bir parmak dokunuşuyla cihazınız aracılığıyla çevrimiçi toplantılara ev sahipliği yapmanıza ve bunlara katılmanıza olanak tanır. Bu video platformu uygulaması, Android veya iOS ekranınızı, belgelerinizi, sunumlarınızı ve beyaz tahtanızı paylaşmanıza olanak tanır.

Ancak, bu uygulama ücretsiz video konferans sunmuyor.

En düşük ücretli aboneliği ayda 10 ABD dolarıdır. Bu plan, sınırsız sayıda ve uzunlukta toplantı ve çağrıya izin verir; dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden gelen telefonlardan gelen aramaları kapsar.

Lite planı ayrıca size kişiselleştirilmiş bir join.me bağlantısı ve arka planı sağlar, ancak web kamerası akışına izin vermez. Planlama, kayıt ve daha fazla katılımcıya (250’ye kadar) yalnızca Pro ve Business planlarında izin verilir.

Download: Android | iOS

Bilgisayarınızın Ekranını da Paylaşın

Uzak arkadaşlarınızla bir gezi planlamak veya bir servis merkezi temsilcisinden yardım almak için artık statik ekran görüntülerine bağımlı olmanıza gerek yok. Bu uygulamalar, telefonunuzun ekranını hiçbir ücret ödemeden kolayca paylaşmanıza olanak tanır.

Daha büyük ekranlarda benzer araçları istediğinizi fark ederseniz, PC’ler için en iyi ekran paylaşımı ve uzaktan erişim yazılımına göz atın.

2 yorum