Popüler Fotoğraf Boyutu Küçültme Siteleri 2021 – Tasarım Kodlama
Teknoloji

Popüler Fotoğraf Boyutu Küçültme Siteleri 2021

Popüler Resim Boyutu Küçültme Siteleri

Yüksek kalitede çektiğiniz JPEG, PNG resimleri bir sosyal platforma, uygulamaya yada bir siteye koymaya çalıştığınızda resimlerin boyutunun çok fazla olduğu ile ilgili hata aldıysanız. Bu yazı sizin için doğru adres olacak. Yada bir web siteniz var ama siteniz istenildiği gibi isabet alnıyor. Görsellerinizin boyutnu kontrol ettiniz mi? Yüksek boyutlu resimler sitelerin yüklenmesini yavaşlatır. Kullanıcılar 5-10sn arasında açılmayan siteleri pek tercih etmezler. Bu da sitelerinizin isabet almaması anlamına gelir.

Görüntülerinizi çevrimiçi yüklemeden önce sıkıştırmak ister misiniz? Görsellerinizi fotoğrafçılık web siteniz için optimize etmek, sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olacaktır. Ve daha yüksek yükleme hızları, daha iyi arama motoru sıralaması anlamına gelir! Bu kılavuzda, görüntü sıkıştırma için en iyi ücretsiz görüntü optimizasyon araçlarını paylaşacağız.

Adobe Photoshop gibi birçok fotoğraf düzenleme programı görüntüleri optimize eder. Ancak, bütçenize bağlı olarak, bu programlar karşılayamayacağınız bir masraf olabilir. Neyse ki, kullanımı ücretsiz olan ve harika sonuçlar veren çeşitli çevrimiçi araçlar var.

Resimleri neden optimize etmelisiniz? Tam boyutlu resimler, web sayfanıza önemli bir yükleme süresi ekler ve bu da kullanıcılarınızı rahatsız eder. Aslında araştırmalar, kullanıcıların yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürerse sayfalardan uzaklaştıklarını göstermiştir! Görsellerinizi optimize etmek, web sitenizi hızlandırmaya büyük ölçüde yardımcı olur, böylece kullanıcılarınızı sitenizde tutabilirsiniz.

Görüntü sıkıştırma için en iyi ücretsiz görsel optimizasyon araçlarına bir göz atalım:

Bu yazıda Neler Bulacaksınız?

JPEG yada PNG resimlerinin boyutunu küçültmek için örnek siteler sunacağım. İsimlerdeki bağlantılara tıklayarak bilgisayarınızdaki JPEG, PNG formatındaki yüksek boyutlu resimlerinize küçültme uygulayabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınıza her hangi bir program kurmanıza gerek yok. Programsız olarak fotoğraflarınızı internet sitelerini kullanarak boyutlandırabilirsiniz.

Bu kılavuz, fotoğrafçılar düşünülerek yazılmıştır, ancak web sitelerinin yükleme sürelerini iyileştirmek isteyen sorumlu web sitesi sahipleri için geçerlidir.

Popüler JPEG, PNG Resim Boyutu Küçültme Siteleri

1.ImageOptimizer

Bu ücretsiz çevrimiçi hizmeti kullanarak, görüntü dosyalarınızı yeniden boyutlandırabilir, sıkıştırabilir ve optimize edebilirsiniz. Servisi kullanmak düğmeye tıklamak kadar kolaydır! Optimize edilmiş görüntüler daha iyidir! Web sayfaları, e-posta ekleri ve hatta diskinizdeki depolama için daha uygundurlar. Şimdi bir deneyin!

2. JPEG Optimizer

JPEG Optimizer, fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak yüklemenize ve sıkıştırmanıza olanak tanır. Bu basit araç, adından da anlaşılacağı gibi yalnızca JPEG dosyalarında çalışır.

JPEG Optimizer ile ilgili harika olan şey, optimize etmeden önce resimlerinizi yeniden boyutlandırmanıza olanak vermesidir. Resimlerinizi yeniden boyutlandırmak size daha da fazla yükleme süresi kazandıracak ve bu çevrimiçi platformla iş akışınızı iki adıma bölmenize gerek kalmayacak.

JPEG Optimizer ayrıca kendi optimizasyon düzeyinizi seçmenize olanak tanır ve bu da optimize edilmiş görüntünüzün kalitesini kontrol etmenizi sağlar. Bu özellik özellikle fotoğrafçılar için önemlidir, çünkü kaliteyi korumakla yerden tasarruf etmek arasındaki tatlı noktayı bulmak isteyeceksiniz.

3. Optimizilla

Optimizilla, resimlerinizde mümkün olan en düşük dosya boyutuyla mükemmel kaliteyi yeniden üretmeyi başarır. Ve bu araçla hem JPEG hem de PNG fotoğraflarınızı sıkıştırabilirsiniz.

Optimizilla’da ayrıca fotoğrafınızın önceki ve sonraki sürümünü gösteren bir kaydırıcı bulunur. Bu şekilde, devam etmeden önce görüntünüzün kalitesini önizleyebilirsiniz. Kaydırıcıyla, gözle görülür bir kalite kaybı yaşamadan önce görüntünüzü ne kadar optimize etmek istediğinize karar verebilirsiniz.

Bu çevrimiçi araçlar, toplu işleme için mükemmeldir. Optimizilla, bir seferde 20 adede kadar görüntü yüklemenize ve her fotoğraf için ayrı ayrı sıkıştırma düzeyini ayarlamanıza olanak tanır.

Ne yazık ki, Optimizilla yalnızca JPEG ve PNG dosyalarında çalıştığı için, bunu PDF’lerinizi optimize etmek için kullanamazsınız. Bu listedeki diğerleri, PDF optimizasyonu için daha uygun olacaktır.

4. Kraken.io

Kraken.io başka bir toplu görüntü iyileştiricidir. Kraken.io ile toplu miktarlarda JPEG, PNG ve animasyonlu GIF dosyalarını optimize edebilirsiniz.

Bu listedeki diğer görüntü iyileştiricilerin aksine Kraken.io, dosyalarınızı en düşük boyut için optimize eder. Yani Kraken.io ile her zaman girdiğiniz görüntünün en küçük dosya boyutlu versiyonunu elde edersiniz. Ardından, sıkıştırılmış fotoğrafları birer birer veya .zip biçiminde indirebilirsiniz.

Kraken.io ayrıca dosyaları Dropbox’a aktarmanıza veya Box, Dropbox veya Google sürücüsünden dosya içe aktarmanıza izin verir.

Daha gelişmiş özellikler arıyorsanız, Kraken.io, görüntü yeniden boyutlandırma yetenekleri, aynı anda birden çok görüntü kaynağı girme yeteneği, sınırsız görüntü boyutu yüklemeleri ve daha fazlası gibi bir dizi başka avantajlarla birlikte gelen profesyonel bir sürüm sunar.

Ücretsiz sürüm, fotoğraf dosyalarını her biri 32 MB boyutunda ve toplamda 100 MB’a kadar sıkıştırmanıza olanak tanır. Yani gerçekten, Kraken.io’nun sizin için ne kadar iyi çalışacağı, optimize etmek istediğiniz görüntülerin başlangıç boyutuna bağlıdır.

5. ImageRecycle

ImageRecycle, etkileyici sonuçlarla JPEG, PNG, GIF ve PDF resimlerinizi sıkıştırır. Sürükle ve bırak arayüzleri, kolay bir iş akışı için fotoğrafları masaüstünüzden optimize ediciye sürüklemenizi sağlar.

Site ayrıca ücretsiz web sitesi analizi sunar. Bir analiz talep ettiğinizde ImageRecycle, sitenizdeki hangi görüntülerin sitenizin performansını iyileştirmek için optimizasyondan yararlanacağını anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmış ücretsiz bir rapor döndürür.

ImageRecycle, WordPress eklentisine, Shopify uygulamasına, Joomla Uzantısına ve bir Magento uzantısına sahiptir. Bu diğer sitelerden herhangi birini kullanıyorsanız, ayrı bir siteye gitmek yerine resimlerinizi sıkıştırmak için ImageRecycle’ın uzantılarını kullanabilirsiniz.

ImageRecycle ile 100 MB limitli 15 günlük ücretsiz denemeye erişim elde edersiniz. Bundan sonra, ücretli bir plan satın almayı seçebilirsiniz – 1 GB için 10 ABD doları, 3 GB için 20 ABD doları ve 10 GB için 50 ABD doları.

6. CompressNow

CompressNow, toplu yüklemeye izin veren, kullanımı kolay bir başka optimizasyon aracıdır. JPEG, PNG ve GIF resimlerinizi bilgisayarınızdan yükleyin, resimler için bir sıkıştırma yüzdesi belirleyin ve sitenizde kullanmak üzere indirin.

Bir seferde 10 adede kadar resmi sürükleyip bırakabilirsiniz. Ancak, Optimizilla’nın aksine CompressNow, yüklediğiniz tüm fotoğraflara bir optimizasyon düzeyi uygular. Hepsi aynı sıkıştırma seviyesini gerektiriyorsa, CompressNow işinizi daha da kolaylaştırır!

7. Trimage

Trimage, Linux kullanıcılarının EXIF ve meta verileri görüntülerden kaldırması için iyi çalışıyor. Bu görüntü sıkıştırma aracı daha sonra JPEG ve PNG resimlerinizi mümkün olan en yüksek seviyede sıkıştırır.

Mac veya PC kullanıcısıysanız, bu listedeki diğer seçenekler sisteminiz için daha iyi bir bahis olacaktır. Trimage, Linux kullanıcıları için en uygunudur.

8. Tiny PNG

Tiny PNG, en eski ve en popüler ücretsiz resim optimizasyon araçlarından biridir. Siteniz için görüntüleri sıkıştırmak için tonlarca olasılıkla, bu çevrimiçi araç JPEG ve PNG görüntü dosyaları için harika çalışıyor.

Tek seferde 20 görüntüye ve ayda 100 görüntüye kadar yüklemenize olanak tanır. Her görüntünün görüntü boyutu 5 MB’ı geçemez, ancak çoğu için sorun olmayacaktır. Sıkıştırma işleminden sonra, sıkıştırılmış görüntüleri bilgisayarınıza indirebilir veya kolayca Dropbox’a kaydedebilirsiniz.

Tiny PNG ayrıca bir WordPress eklentisi ve Magento uzantısı sunar, böylece resimlerinizi sıkıştırmak için kendi web sitenizden ayrılmanıza gerek kalmaz.

9. Resize Photos

Fotoğrafları Yeniden Boyutlandır, görüntü optimizasyonu için başka bir ücretsiz görüntü sıkıştırma aracıdır. Resimlerinizi sitenizde, e-postalarda veya forumlarda kullanmak üzere yeniden boyutlandırmak için Fotoğrafları Yeniden Boyutlandır’ı da kullanabilirsiniz.

Görsellerinizi çevrimiçi sayfaya yükleyin ve sıkıştırma seviyesini 1-100 arasında ayarlayın. Ardından, sıkıştırılmış fotoğraflarınızı indirin!

Optimizasyon işlemi sırasında galerilerinden görüntü efektleri uygulamak için sitelerini de kullanabilirsiniz. Bu efektler başlıkları, fotoğraf efektlerini, kenarlıkları, yansımaları, gölgeleri ve yuvarlatılmış köşeleri içerir.

10. Compressor.io

Compressor.io, yüksek sıkıştırma seviyelerine ulaşırken görüntü kalitesini kaybetmemenizi sağlar.

JPEG, PNG, GIF ve SVG dosyalarını kolayca optimize etme esnekliğiyle tanınan harika bir araçtır. Compressor.io, dosya boyutlarını% 90 veya daha fazlasına kadar azaltma yeteneğine sahiptir!

Compressor.io’nun çöküşü bir kez daha yükleme kısıtlamalarıyla geliyor. Aynı anda birden fazla görüntü dosyasını optimize etmek için Compressor.io’yu kullanamazsınız.

 

Bu yazıda JPEG boyut küçültme, Fotoğraf boyutu küçültme programsız, PNG boyut küçültme, JPEG küçültme, Fotoğraf boyutlandırma programsız gibi konularda resim boyutlandırma ile ilgili bilgiler yer alaktadır.

1 Yorum

Yorum bırak