Tasarım Kodlama

⌚🕐⏰⌛ Saat Emojisi

⌚ Kol Saat Emojisi

Zamanı söylemek için kullanılan bir kol saati. Görünüm, platformlar arasında değişiklik gösterir, ancak geniş bir şekilde beyaz bir yüze ve kahverengi veya siyah kayışlara sahip bir analog saat olarak tasvir edilir.

Aksesuar olarak saatler de dahil olmak üzere zamanla ilgili çeşitli içerikler için kullanılır. Apple’ın tasarımı bir Apple Watch’dur, ancak daha önce ürünün piyasaya sürülmesinden önce geleneksel bir saat vardı.

Watch 1993 yılında Unicode 1.1’in bir parçası olarak onaylandı ve 2015 yılında Emoji 1.0’a eklendi.

Kol Saati Emojisi Kopyala

⏰ Çalar Saat Emojisi

İki zili ile bir kişiyi belirlenen zamanda uyandırmak için önceden ayarlanmış bir saat. Yani, ertelemeden önce. Görünüm platformlara göre değişir, ancak klasik, kurmalı, başucu çalar saat, genellikle kırmızı renkte gösterilir.

Alarmlar, uyarılar, uyku, uyanma ve zamanla ilgili çeşitli içerik için daha genel olarak kullanılabilir.

Alarm Clock, 2010 yılında Unicode 6.0’ın bir parçası olarak onaylandı ve 2015 yılında Emoji 1.0’a eklendi.

Çalar Saat Emojisi Kopyala

Duvar Saati Emojileri

Burada da  24 saat dilimini gösteren emojiler mevcut.

🕐🕑🕒🕓🕔🕕🕖🕗🕘🕙🕚🕛🕜🕝🕞🕟🕠🕡🕢🕣🕤🕥🕦🕧

🕰️ Zamanlayıcı Saati

Süre doldu! Bir zamanlayıcı, mutfakta kullanılan belirli bir süre sonra geri saymaya ve bir alarm çalmaya ayarlanmıştır. Görünüm platforma göre değişir. Geri sayım ve son başvuru tarihleri dahil olmak üzere zamanla ilgili çeşitli içerikler için yaygın olarak kullanılır.

Apple, WhatsApp ve Facebook’un tasarımları mutfak zamanlayıcılarına benziyor. Diğer tasarımlar 🕰️ Şömineli Saat veya diğer saat emojileri ile karıştırılabilir.

Tüm Zaman Emojileri

⌛⏳🕰️⏰⌚🕐🕑🕒🕓🕔🕕🕖🕗🕘🕙🕚🕛🕜🕝🕞🕟🕠🕡🕢🕣🕤🕥🕦🕧

 

 

 

Yorum yap