Tasarım Kodlama

Website Ekran Görüntüsü Alma

Hiç tüm bir Web sayfasının ekran görüntüsünü almak istediniz, ancak yalnızca ekranınızdakileri yakalayabildiniz mi? Bir sayfanın tamamını yakalamak için harika bir Google Chrome uzantısını yada Opera tarayıcısında varsayılan olarak gelen ekran yakalama butonunu nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Chrome’da tüm bir Web sayfasının ekran görüntüsünü alma

 

Ekran görüntüleri eğitim, destek, sunumlar, vb. İçin son derece yararlı olabilir. Web sayfalarını yakalarken, yakalamalarınız genellikle ekranda görüntülenenlerle sınırlıdır. Bununla birlikte, Google tarafından geliştirilen bir Chrome uzantısı, tüm sayfayı yakalamanızı sağlar. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1:
Chrome Web mağazasına gidin.

Adım 2:

Arama kutusunda “screen capture” yı arayın.

Adım 3:

Full Page Screen Capture ” eklentisini seçip yükleyin.

Adım 4: Yüklemeden sonra sağ üst köşeden ekran görüntüsünü alma butonuna tıklayarak istediğiniz sayfanın ekran görüntüsünü alın.

 

Operada tüm ekran yada ekranın bir bölümünün görüntüsünü yakalama

Adım 1: Opera tarayıcısında ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfayı açın. Ardından sağ üst köşedeki ekran görüntüsü alma butonuna tıklayın.

Adım 2: Tüm ekranın görüntüsünü almak için tam ekran görüntüsü alma butonuna tıklayın. Ekranın bir bölümünü taramak için butona basılı tutarak ekranın bir bölümünün görüntüsünü alıp yakala ve kaydet butonlarına basın.

 

Yorum yap