Tasarım Kodlama

Java’da Dizi Öğelerini Yazdırma

Dizi öğelerini doğrudan Java’da yazdıramazsınız, dizi öğelerini yazdırmak için Arrays.toString() veya Arrays.deepToString() kullanmanız gerekir. Tek boyutlu bir dizi yazdırmak istiyorsanız toString() ve iki boyutlu bir dizi yazdırmak istiyorsanız deepToString() yöntemini kullanın.

Java dizisini anlamlı bir şekilde yazdırmak için, kendi Koleksiyon çerçeveniz java.util.Arrays sınıfında birçok dizi yardımcı programı yöntemi sağladığı için daha fazla bakmanıza gerek yoktur. Burada Java’da dizi yazdırmak için toString() ve deepToString() yöntemimiz var.

Tüm ilkel türleri kabul etmek için System.out.println() yöntemine çok benzeyen bu yöntemler aşırı yüklenir, yani boolean dizisini geçerseniz farklı bir yöntem çağrılır ve tamsayı dizisini yazdırdığınızda farklı bir yöntem çağrılır.

Java’da iki boyutlu dizi yazdırmak için kullanılan deepToString() için de aynı durum geçerlidir. Bu Java dizisi eğitiminde, Java’da dize dizisi, tamsayı dizisi, bayt dizisi ve iki boyutlu bir dizi yazdırma örnekleri göreceğiz. Geri kalanı böyledir, yani bu örnekleri izleyerek boolean, char, short, float, double ve long dizilerini kendiniz yazdırabilirsiniz.

Dizi Öğelerini Yazdırma

Dizi öğelerini for döngüsü ile ekrana yazdırma

Çıktı:

 

Diziyi Yazdırma

Java’da int dizisini yazdırma

Tamsayı dizisini yazdırmak için tek yapmanız gereken Arrays.toString (int dizi) yöntemini çağırmak ve tamsayı dizinizi buna aktarmaktır. Bu yöntem, aşağıda gösterildiği gibi tamsayı dizinizin içeriğini yazdırmaya özen gösterir. İnt dizisini doğrudan System.out.println () öğesine iletirseniz, yalnızca dizi türünü ve rasgele bir sayı görürsünüz.

Çıktı:

Java string dizisi yazdırma

Arrays sınıfının Object’i kabul etmek için aşırı yüklenmiş bir toString () sürümü olduğundan, Java’da dize dizisini yazdırmak muhtemelen en kolay şeydir. Bu yöntem, yazdırılabilir bir Dize almak için Object’in toString () yöntemini çağırır. Bu, Java’daki herhangi bir keyfi nesnenin dizisini yazdırmak için de kullanılabilir. Kullanıcı tanımlı nesne, konsolda makul bir şey göstermek için toString () yöntemini geçersiz kılmalıdır.

 

Çıktı:

 

Java’da İki Boyutlu dizi nasıl yazdırılır

Java’da Array sınıfıyla Array nasıl yazdırılır Java’da iki boyutlu dizi yazdırmak için farklı bir yöntem sağlar, buna toDeepString() denir. Java’da çok boyutlu dizi yazdırabilir ve Java’daki çok boyutlu diziyi karşılaştırmak için kullanılan DeepEquals() işlevine benzer. Java’da iki boyutlu dizinin nasıl yazdırılacağına dair bir örnek.

 

Çıktı:

 

 

Yorum yap