PHP SQLite

PHP – SQLite3’e Veri Ekleme

PDO SQLite Kayıt Ekleme
PDO SQLite Kayıt Ekleme

Bu derste PHP kullanarak SQLite3’e veri ekleyeceğiz. Bu input, kullanıcı input alanlarını gönderdiğinde tüm POST verilerini SQLite veritabanına ekleyecektir. Kod, INSERT sorgusu kullanarak posta verilerini SQLite veritabanında saklayan belirli bir işlevi başlatmak için PHP POST yöntemini kullanır.

Veritabanına erişim için bir arayüz sağlayan SQLite kullanacağız. SQL komutlarına sınıf arayüzleri içerir. Ayrıca, PHP kullanarak SQL işlevleri oluşturmanıza ve bir araya getirmenize olanak tanır.

SQLite Kayıt ekleme sayfası bittiğinde çalışma aşağıdaki gibi görünecektir.

PDO SQLite Kayıt Ekleme
PDO SQLite Kayıt Ekleme

Giriş:

Bootstrap kurmak

Bu benim düzenli tasarımı için kullanılandığım bootstrap bağlantısı: https://getbootstrap.com/. Yada aşağıdaki gibi CDN olarak projenize doğrudan dahil edebilirsiniz.

 

SQLite Veritabanı bağlantısı oluşturma

Her hangi bir metin düzenleyicinizi açın (notepad ++, vb..). Sonra sadece aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın ve sonra baglanti.php olarak adlandırın.

Arayüzü Oluşturma

Uygulamamız için basit bir form oluşturacağımız yer burasıdır. Formları oluşturmak için basitçe metin editörüne kopyalayıp yazın, sonra index.php olarak kaydedin.

Arayüzde kayıt ekleme işlemi ekle.php adında bir sayfaya yapılmaktadır. Eklenen kayıtları listelemek için de tablo içinde SELECT ile sorgulanan kayıtlar listelenir.

Kayıt ekleme Sorgusu

Kayıt ekleme için ekle.php adında bir sayfa oluşturup aşağıdaki kodları kopyalayın. Kayıt ekleme işlemi yapıldıktan sonra Location ile ekleme sayfasına yönlendirilmektedir.

Evet arkadaşlar başarıyla PHP kullanarak bir SQLite3 Veri Ekle başarıyla oluşturduk. Umarım bu basit eğitim aradığınız şey için size yardımcı olur. Daha fazla bilgi için sayfamızı sürekli takipte kalın.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın