Tasarım Kodlama

8 Tane Stressiz Eğlence ve Rahatlatıcı Oyun

Bu stressiz video oyunlarından biriyle gevşeyin.

İş yerinde stresli bir günden eve döndüğünüzde, League of Legends oynamaya başlamak istemezsiniz, sadece “yanlış” tip bir eşyaya sahip olduğunuz için çiğnemek için. Bazen kendinizi oyun topluluklarından tamamen uzak tutmak daha iyidir, çünkü toksik ortamlar sizi eskisinden çok daha fazla stresli ve sinirli bırakabilir.

Bazı aziz geliştiriciler, video oyunlarının size her zaman aciliyet, korku veya öfke hissi vermek zorunda olmadığına karar verdi. Aşağıdaki video oyunları, sadece dinlenip etrafınızdaki dünyayı unutmak istediğiniz günler için idealdir.

1. Harvest Moon: A New Beginning

 

Harvest Moon serisindeki oyunlar her zaman yüksek rahatlama faktörüne sahipti. Modern dünyanın stresini atlatmak, çiftlik kurmak ve hayvancılığa bakmak gibi hiçbir şey yok.

Harvest Moon: Yeni bir Başlangıç, diğer Harvest Moon oyunlarında olduğu gibi başlar; ıssız aile çiftliğinizi harap bir kasabada yeniden inşa etmeli ve ekonomiyi iyileştirerek tüm kasabayı canlandırmaya çalışmalısınız. Mahsul ekmeye ve çiftliği boş zamanlarında yeniden inşa etmeye başlayabileceğiniz için bu oyunda gerçekten aceleci yok.

2. Animal Crossing: New Leaf

 

Hayvan Geçişi oynamak, sahip olamadığınız en iyi arkadaşı keşfetmek gibidir. Yeni şehrinize vardığınızda, arkadaş köylüleriniz sizi sıcak bir şekilde selamlıyor ve oyunun geri kalanında arkadaşınız olmaya devam ediyor (onları çok fazla kürekle boğmaya karar vermediğiniz sürece).

Nintendo, Animal Crossing: New Leaf’teki tipik Animal Crossing oyunlarına eğilir. Borçlu bir köylü olarak ikamet etmek yerine, borçlu bir belediye başkanının rolünü üstleniyorsunuz. Bu, kasabanın etrafına yeni yapılar inşa etmek için para topladığınız anlamına gelir, ancak yine de evinizi ödemek için çanlar çalmanız gerekir.

3. Minecraft

Minecraft’ın hayatta kalma modu oldukça fazla strese neden olabilir. Kendinizi zombilerden, sürüngenlerden ve enermanlardan korurken bir barınak oluşturmak için kaynak toplamak için acele etmeniz gerekir. Bununla birlikte, hayatta kalma konusunda endişelenmek istemiyorsanız, yaratıcı mod sinirlerinizde çok daha iyidir.

Kaynaklar için madencilik yapmak yerine, yaratıcı modda ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Eksiksiz bir malzeme bankası ile güzel bloklu yapılar ve manzaralar yaratabilirsiniz. Ayrıca tüm harita boyunca yürümek konusunda endişelenmenize gerek yok; yaratıcı mod uçmanıza olanak tanıyor.

4. Slime Rancher

Slime Rancher, Beatrix LeBeau: slime rancher extraordinaire olarak oynadığınız Far Far Range’de yer alıyor. Çevre, her biri farklı bir görünüme ve kabiliyete sahip, çok büyük, küresel bir sümüklü popülasyon içerir.

İşiniz zayıfları yakalamak için onları Vacpack’inize emmek ve ardından çiftliğinizin meralarına bırakmaktır. Her sümük, bazı Newbucks ve zanaat araçlarını kazanmak için toplamanız gereken “planlar” (a.k.a. poop) yaratır. Bu oyun stressiz bir bölge ama Tarr adındaki hastalıklı balçıkla karşılaştığınızda size saldırmaya çalışacaksınız.

5. Journey

Yolculuğu sadece iki saatte tamamlayabilirsiniz, ancak kaç kez tekrarlarsanız oynatın rahatlama hissi verir. Görünüşe göre sonsuz bir çölde gezinirken cüppeli bir figürün rolünü üstlenin. Yol boyunca, yolculuğunuzu tamamlamanıza yardımcı olabilecek başka bir oyuncu ile karşılaşabilirsiniz.

İletişim kurmanın tek yolu atkıyla oynaşmak veya şarkı söylemek. İnsanların çığlıklarına kulaklarını dinlemekten çok ihtiyaç duyulan bir mola. Eşarbınızı kum tepelerinin üzerinde yüzmek ve oyunun sonuna kadar sürüklemek için de kullanabilirsiniz.

6. Proteus

Proteus’un sağlam bir amacı yoktur, bir ada araştırmaktan başka. Journey gibi, bu oyunun tamamlanması da uzun sürmüyor. Bununla birlikte, Proteus her seferinde farklı bir manzara oluşturduğundan, hala kopyalanabilir.

Oynamaya başladığınızda, adanın pikselli çevresini birinci şahıs bakış açısıyla keşfedeceksiniz. Her gece, adayı tamamen farklı bir mercekle keşfetmek için bir sonraki sezona hızlıca gidebilirsiniz. Oyun boyunca hiçbir talimat ya da anlatı alamazsınız, bu da rehberli oyunlardan çok daha rahatlatıcı olur.

7. Stardew Valley

Stardew Vadisi, oyuncuları Harvest Moon’un eski günlerine geri getiriyor. Güzel, piksel sanatlı bir manzaraya sahip ve tipik bir Hasat Ayı oyununun benzer tarım unsurlarını sunuyor. Büyükbabanızın terk edilmiş çiftliğini devralarak ve kasabayı restore ederek genç bir çiftçi olarak oynuyorsunuz.

Bazı alanlara ve oyun özelliklerine erişmek için Topluluk Merkezine vermek üzere bir malzeme veya paket koleksiyonu oluşturmanız gerekir. Köylülerin görevlerini tamamlayarak para kazan ve silah ve alet üretmek için maden gezilerine çık.

8. Ori and the Blind Forest

Ori ve Blind Forest, derin mavi ve mor tonlarıyla dolu gölgeli bir ormanda gezinirken gözler için görsel bir tedavi sunar. Güzel görsellere bir bakış, tüm endişelerinizin arka plana kaymasına neden olacaktır.

Hikaye, koruyucu ruhu olan Ori, bir bebek olarak bir ağaçtan düştüğünde başlar. Naru adlı bir yaratık Ori’ı alır ve ikisi de açlıktan ölünceye kadar ruhu yükseltir. Ruin Ağacının ışığı, Sein daha sonra Ori’ı canlandırır ve birlikte ormanda dolaşırlar.

Her ikisi de çok farklı yeteneklere sahip olan Sein ve Ori’in kontrolünü siz ele alıyorsunuz. Ori, sıçrayabilir ve tırmanabilir, oysa Sein, Spirit Flames’a düşmanlara zarar vermek veya engelleri kaldırmak için sallanır. Bu platformda ilerledikçe, çok sayıda bulmacayla karşılaşırsınız.

Kim Oyunlar Rahatlatıcı Olamıyor?

Oyunların her zaman öfke bırakma ve öfkeye neden olması gerekmez. Rahatlamak istediğiniz günler için, bu oyunlardan birini açınız ve sadece oynayın.

Hareket halindeyken oynayabileceğiniz stressiz bir oyun arıyorsanız, güzel ve dinlendirici bir mobil oyun olan My Oasis’i gözden geçirin.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

%d blogcu bunu beğendi: