Oyun Teknoloji

Opera GX: Dünyanın İlk Oyun Tarayıcısı Çok Yakında

Şimdiye kadar, harika oyun deneyimi için çeşitli yazılımlar, platformlar arası sohbet araçları ve sanal LAN sunucuları gördük. Ancak birkaç gün önce, Opera Software adında bir şirket, dünyanın ilk oyun tarayıcısı olan Opera GX‘i tanıttı.

Opera Yazılımı Opera GX Oyun Tarayıcısını Açıkladı

Bu yenilikçi tarayıcının varlığı, “yakında geliyor” diyen resmi web sitesi tarafından onaylandı. İlgileniyorsanız, e-postanızı göndererek kaydolabilir ve ilk andan itibaren erişiminiz hemen bildirilir veya ilk sürüm kullanıma sunulur.

Opera Software, yaklaşan tarayıcı hakkında bir kaç ayrıntı açıkladı. Kullanıcı arayüzü Opera web tarayıcısına bir ölçüde benziyor. Yan panel ile birlikte gelir ve kare sekmelerle aynı araç çubuğu düzenine sahiptir.

Yan panel, Uzantılar, Geçmiş ve Ayarlar’a bağlantı içeren simgelerden oluşur. Dikkatli bakarsanız, yan panelde hız göstergesi gibi görünen bir simge daha bulacaksınız. Bu simgeyi ölçütlerde ve ince ayar uygulamalarında birçok kez gördük.

Ana araç çubuğu bir gamepad simgesi gösterir. Web sitesinde arayüzün rengini değiştirmek için bir kaydırma çubuğu var, ancak bilgi eksikliği nedeniyle, bunun bir işlevsellik göstergesi veya başka bir şey olup olmadığı açık değil.

Opera GX ile İlgili Spekülasyonlar

Diğer Opera tarayıcılarında olduğu gibi, Opera GX de kesinlikle Google’ın açık kaynaklı web tarayıcısı Chromium projesinin tüm içeriğini ve çıkışlarını bildiği için kesinlikle Chromium tabanlı olacaktır.

Opera’nın GX tarayıcısını, tarayıcıdaki oyun deneyimini geliştirmek için gereken her türlü optimizasyonla birlikte göndermesi bekleniyor. Bunlar, CPU’nun yoğun özelliklerinden sıyrılmayı, arka plan işlem optimizasyonunu, hızı ve bellek ayarlarını içerebilir.

Bunun yanında Opera, görselleri daha çekici hale getirmek için bazı yeni tasarım seçenekleri de planlayabilir. Vivaldi’nin son zamanlarda Razer Chroma desteğiyle yeni bir sürümü piyasaya sürdükten sonra, bunlar zaten bazı oyun toplulukları arasında oldukça popüler hale geldi.

Kapanış Kelimeleri

Opera, bir oyun tarayıcısını anons ederek heyecan verici bir ortam yaratıyor olsa da, özellikle oyun için, bir tarayıcıya ihtiyaç duyup duymadığımız konusunda hala kafası karışan insanlar var.

Her neyse, herhangi bir sonuca varmadan önce daha fazla ayrıntı beklemek daha iyidir. Şimdilik bekleyebileceğimiz tek şey Opera’nın tarayıcıyı kullanıcıların hiçbir fark görmeyecek şekilde optimize etmesi. Opera GX hakkında ne düşünüyorsun? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

 

 

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın