Tasarım Kodlama

Bilgisayar Nedir?

Teknik olarak, bir bilgisayar programlanabilir bir makinedir. Bu, programlanmış bir yönetim listesini yürütebilir ve verilen yeni yönergelere yanıt verebileceği anlamına gelir. Ancak bugün, çoğu zaman çoğu insanın kullandığının masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara başvurmak için kullanılır.

Bir masaüstü modeli atıfta, “Bilgisayar” terimi teknik olarak yalnızca bilgisayarın kendisine veya bir fon ile değil. Yine de, bilgisayar olarak her şeyi birleştirmek kabul edilebilir. Gerçekten teknik olmak istiyorsanız, bilgisayarın tutan kutu “Sistem Birimi” denir.

Kişisel bilgisayarın (veya PC) büyük kısımlarının bazıları anakart, CPU, bellek (veya RAM), sabit disk ve video kartı içerir. Kişisel bilgisayarlar bugünün en yaygın bilgisayarları ile birlikte, diğer birkaç tür bilgisayar türü vardır. Örneğin, “Minicomputer”, birçok kullanıcıyı bir kez destekleyebilen güçlü bir bilgisayardır. Bir “ana)” bir anda birden fazla kaynaktan milyar hesap hesaplayabilecek büyük, yüksek güçlü bir bilgisayardır. Sonunda, “SuperComputer”, ikinci olarak karmini rehberlik edebilen bir sonucu ve son derece karmaşık hesaplamaları hesaplamak için kullanılır.

Yorum yap