Teknoloji

Mozilla, Firefox eklentilerinde gizlenen kodlar artık yasak

Mozilla, artık gizlenmiş kodlu Firefox eklentilerini desteklemeyerek internet gizliliğini ve güvenliğini koruma konusundaki itibarını artırıyor.

Yeni politika, 10 Haziran’dan itibaren yürürlüğe girdiğinden, geliştiricilerin eklentilerini yeni kuralla uyumlu hale getirmek için bir aydan biraz fazla bir süreye sahipler.

Mozilla’nın yeni politikası(Sitesinden alıntı):

“Artık gizlenmiş kod içeren uzantıları kabul etmeyeceğiz. Kaynak kodu dahil edildiği sürece küçültülmüş, birleştirilmiş veya makine tarafından üretilen koda izin vermeye devam edeceğiz.

Uzantınız karışık kod kullanıyorsa, reddedilmesini veya engellenmesini önlemek için 10 Haziran’a kadar yeni bir sürüm göndermeniz gerekir. ”

Değişiklik, Mozilla’da kötü amaçlı uzantılara yapılan daha büyük bir çökmenin parçası olmaması. Şirket, “Daha geniş bir ağ oluşturacağız ve engelleyip engellememeyi belirlerken kullanıcı güvenliği tarafında hata yapacağız” diyor.

Kasıtlı olarak Mozilla’nın güvenlik açığı oluşturan politikalarını ihlal ettiği ve / veya kullanıcı gizliliğini ve kontrolünü tehlikeye sokan uzantılar, firmanın gazabına maruz kalmaya devam edecek.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın