Genel Teknoloji

Kurulum Gerektirmeyen En İyi Taşınabilir Programlar

Taşınabilir uygulamaların yüklenmesi gerekmez. Başlamak için yalnızca programı indirmeniz, açmanız ve çalıştırmanız yeterlidir. Bu, taşınabilir bir uygulamayı bir flash sürücüye atabileceğiniz ve uygulamalarınızı herhangi bir Windows bilgisayarından çalıştırabileceğiniz anlamına gelir.

 

Sohbet

Pidgin

Pidgin, XMPP protokolünü kullanan tamamen açık kaynaklı, çok platformlu bir mesajlaşma istemcisidir. XMPP, Internet eskilerinden biriyseniz Slack ve AIM, ICQ, IRC ve Yahoo Messenger gibi hesaplara bağlanmanıza olanak tanır.

İndir: Pidgin Portable Windows (Ücretsiz)

Telegram

Telegram, Whatsapp’a (Telegram vs Whatsapp) en iyi bilinen, ancak çoğu zaman kullanılmayan açık kaynaklı alternatiflerden biridir. Cep telefonunuzdaki SMS uygulamanız için bağımsız bir mesajlaşma veya bir eklenti olarak işlev görür.

İndir: Telegram Portable Windows (Ücretsiz)

 

Oyun

Brutal Chess

Neden bilgisayara karşu satranç oynuyorum bilmiyorum, gerçekten bilmiyorum. Her oynadığımda 3-5 dakika içinde bilgisayar piyonlarımı toplayıp veziri topluyor. İşte size bilgisayarınıza kurmadan oynayabileceğiniz bir oyun.

İndir: Brutal Chess Windows (Ücretsiz)

Patience

Sabır, temelde steroid Solitaire’in Windows 95 versiyonudur. Müzik, animasyon ve internette Solitaire’in prömiyer versiyonunu yapan birçok özellik barındırıyor.

Dosyaları çıkarmak için Universal Extractor kullanmanız ve ardından oradan gitmeniz gerekir. Hepsi indirme sayfasında açıklanmıştır. Şimdi ilerleyin ve bu oyunu oynarken akılsızca birkaç gün harcayın.

İndir: Patience  Windows (Ücretsiz)

Sudoku

Sudoku oynamakta hiç iyi değilim. Yine de, emmeye rağmen, bunun gerçekten harika bir oyun olduğunu kabul ediyorum. Benim gibi, 4 yaşında bir çocuğa bakarken Sudoku oynayamasanız bile, onu incelemeye değer.

İndir: Sudoku Portable Windows (Ücretsiz)

 

Resim Editörleri

GIMP

GIMP’yi kimler tanımıyor? “Gimp fakirlerin Photoshop’u olarak bilinir, çünkü GIMP, GIMP için bir ödeme yapmamanız haricinde bir çok Photoshop özelliğini taklit ediyor. Ayrıca, Photoshop gibi, GIMP de dik bir öğrenme eğrisine sahip birçok özelliğe sahiptir. GIMP’yi yıllardır kullanıyorum.

İndir: GIMP Windows (Ücretsiz)

IrfanView

IrfanView, varsayılan Windows görüntü düzenleyicisinden, hayal edebileceğiniz her şekilde üstündür. Toplu düzenleme görüntüleri ve ekran görüntüleri ve fotoğraflarda çok hızlı değişiklikler yapmak için şaşırtıcı. Ayrıca mevcut binlerce eklenti filtresi ile de genişletilebilir. Sadece bir tavsiye kelimesi: IrfanView’in kısayol tuşlarını (veya klavye kısayollarını) kullanmayı öğrenin.

Peki neden “Resim Düzenleyici” değil “Resim Düzenleyici” altında? Çünkü ikisini birden yapabilir. IrfanView, görüntüleri (tek tek veya slayt gösterisi olarak) görüntülemek için hızlı ve hafif bir uygulama olarak da mükemmeldir.

İndir: IrfanView Windows (Ücretsiz)

XnView

Sabit sürücünüzü tarar ve kolay görüntüleme için görüntüleri size sunan güzel basit bir uygulama. Resimlere bakmanın yanı sıra, EXIF verileri dahil özelliklerini de görüntüleyebilirsiniz.

400 farklı dosya formatını içe aktarabilir ve fotoğraflarınızı 50 dosya formatından birinde dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca slayt gösterileri, yazdırma desteği ve yan yana karşılaştırma.

İndir: XnView Windows (Ücretsiz)

Media Programları

Audacity

Audacity, etrafındaki en iyi ücretsiz ses editörüdür. Herkesin araç kutusunda olmalı. Sadece öğrenmesi kolay değil, Audacity çok yönlüdür. Sesleri kesebilir, kopyalayabilir, ekleyebilir ve karıştırabilir, canlı dosyaları kaydedebilir, kaydın hızını ve perdesini değiştirebilir ve bazı gizli dosya biçimlerini içeri / dışarı aktarabilir.

İndir: Audacity Portable Windows (Ücretsiz)

CDex

CDex şimdiye kadar yapılmış en iyi, en kolay ve en hızlı CD kopyalayıcısıdır. Diskleri meta dosyalarıyla birlikte MP3 dosyalarına (“uzak veritabanına” bağlanarak) kopyalayabilme özelliğine sahiptir. Tüm müzik parçalarını yeni çalma listelerine ekleyebilir ve yırtma işlemi bittiğinde bilgisayarın kapanmasını sağlayabilirsiniz, bu yüzden bu ideal bir “başlat ve yat” uygulamasıdır.

CDex’in ücretli uygulamalardan daha iyi olduğunu belirtmek önemlidir. Bir CD’den ses parçaları çekmeniz gerekirse, gerisini rahatsız etmeyin.

İndir: CDex Windows (Ücretsiz)

MP3tag

Eğer CDex büyük müzik kütüphanenizi yönetmek için kesiyorsa, o zaman Mp3tag etiket editörü gelir. İlgili şarkıları MP3tag’a yükleyin, oradan şarkının, şarkıcının / grubun, albümün adını düzeltebilirsiniz. isim ve albüm resmi. Çalışmanızı ve tombala kaydedin, MP3 dosyalarınız sabittir.

İndir: MP3tag Windows (Ücretsiz)

Avidemux

Avidemux basit kesim, filtreleme ve kodlama görevleri için tasarlanmış bir video editörüdür. AVI, DVD uyumlu MPEG dosyaları, MP4 ve ASF dahil olmak üzere pek çok dosya türünü çeşitli codec bileşenlerini kullanarak destekler. Görevler projeler, iş kuyruğu ve güçlü komut dosyası yetenekleri kullanılarak otomatikleştirilebilir.

İndir: Avidemux Windows (Ücretsiz)

VirtualDub

VirtualDub Portable bir video yakalama ve video işleme uygulamasıdır. Çok sayıda dosyayı işlemek için toplu işleme yeteneklerini içerir. Ayrıca üçüncü taraf video filtreleriyle genişletilebilir. VirtualDub, AVI dosyalarını işlemeye yöneliktir, ancak MPEG-1’i okuyabilir (yazamaz) ve ayrıca BMP görüntü kümelerini de kullanabilir.

İndir: VirtualDub  Windows (Ücretsiz)

Foobar2000

Farklı görünümlerde, çalma listelerinde ve ses CD’lerini çalma ve sökme özelliğine sahip, harika, sık sık güncellenen, hafif bir medya oynatıcı. Foobar2000 çoklu ortam formatlarını, gelişmiş etiketleme yeteneklerini ve özelleştirilebilir klavye kısayollarını destekler.

Foobar2000 için çalıştırılabilir dosya kurulum gerektiriyor gibi görünmekle birlikte, çalıştırılabilir dosyayı tıkladıktan sonra “taşınabilir yükleme” seçeneğini seçerseniz bu dosya gerçekten açılır. Açılmış dosyaları kurmadan çalıştırabilirsiniz, ancak bir Windows bilgisayarı gerektiriyor.

Download: Foobar2000 Portable Windows (Ücretsiz)

AIMP

AIMP, çok formatlı dosyaları, çoklu çalma listelerini, ses dönüştürme, etiketleri adlandırma ve sıralama, kolay müzik organizasyonunu destekleyen ve en sevdiğiniz şarkıları uyandıran bir çalar saat olarak bile çalışan parlak görünümlü bir şeydir.

Download: AIMP Portable Windows (Ücretsiz)

VLC Player

VLC Player’ın tanıtıma ihtiyacı yok. VLC Player, hemen hemen atmak istediğiniz tüm dosya formatlarını işler. DVD oynatır, video oynatır ve müzik çalar. Çoğu insan VLC Player’ı sadece medya oynatıcı ihtiyaçları için kurabilir ve gerisini unutabilir.

Download: VLC Player Portable Windows (Ücretsiz)

SMPlayer Portable

MPlayer artık geliştirilmemektedir ve artık önerilmemektedir. Bununla birlikte, SMPlayer aktif bir gelişim içindedir.

Bu medya oynatıcı, ekranda aynı anda yan yana iki altyazı setini gösterme kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Bu, ana dilini solda görebilen dil öğrencileri ve sağda öğrendikleri dil için paha biçilmezdir.

Bununla birlikte, web sitesinin aşağı yukarı inme eğiliminde olduğunu lütfen unutmayın. Bununla birlikte, bu hiçbir şekilde mükemmel olan medya oynatıcısının kalitesini etkilemez.

Download: SPlayer Portable Windows (Ücretsiz)

Media Player Classic

Media Player Classic (MPC), orijinal Windows Media Player’a öykünür. Uygulamaya aşina olmayanlar için, neredeyse tüm video dosyalarını oynatabildiği ve açık kaynak kodlu olması nedeniyle VLC Player’a benzer. Ancak her şeyden önce, MPC etrafındaki en iyi görüntüleme deneyimlerinden birini sunarken hiçbir maliyeti yoktur.

Download: Media Player Classic Portable Windows (Ücretsiz)

Diğer Programlar

LinuxLive USB Creator

Her zamanki Windows veya Mac sahnesinden sıkıldıysanız, Linux harika bir alternatif sistemdir. Ve yıllar içinde Linux’u kapsamlı şekilde ele aldık. LinuxLive USB Creator, herhangi bir Linux sürümünü USB çubuğunuza kolayca ve zahmetsizce yükleyen bir uygulamadır. “Büyükannen bile yapabilir” kategorisine giriyor.

Download: LinuxLive USB Creator Windows (Ücretsiz)

LibreOffice

LibreOffice taşınabilir bir uygulama olarak kullanılabilir. Depolama alanınız varsa yüklemenizi öneririm. Ancak, depolama alanınız yoksa, LibreOffice inanılmaz bir taşınabilir uygulamadır. En iyi ücretsiz Microsoft Office alternatiflerinden biridir.

 

İlginizi Çekebilir : Ücretsiz Office Alternatifleri

 

Download: LibreOffice Windows (Ücretsiz)

 

Zip2Fix

.ZIP dosyaları (bir dosya adına eklenmiş olan “Zip” olarak da bilinir) bir çok dosyayı bir araya getirmek ve sıkıştırmak için harikadır. Ancak Zip dosyaları, diğer tüm bilgisayar dosyalarında olduğu gibi bozuluyor. Peki, bir zip dosyası bozulduğunda yapabileceklerinizi nasıl kurtarmaya çalışırsınız? Zip2Fix’i kullanıyorsunuz.

Zip2Fix ile, bozuk (ve bu nedenle açılamaz) Zip dosyasını tarayacak ve alınabilecek herhangi bir dosya olup olmadığını görecektir. Herhangi bir şey kurtarılabilirse, bu dosyaları ayıklar ve içinde onlarla tamamen ayrı bir Zip dosyası oluşturur. Ardından bozuk Zip dosyasını atabilir ve diğerinde neyin hayatta kaldığını görebilirsiniz.

Zip2Fix, etrafındaki en iyi taşınabilir uygulamalar arasında yer almaktadır. Tüm Windows kullanıcıları için tavsiye ederim.

Awesome Duplicate Photo Finder

Sabit disklerimizde bir şeyler biriktirmek çok kolaydır. Köpeğim için fotoğraf klasörümde, bulut depolama uygulamalarıyla ilgili büyük çapta yeniden dağıtım sorunları yüzünden her fotoğrafın en az altı kopyasına sahibim. Peki kopyaları nasıl ayıklıyor ve depolama sürücünüzde yer açıyorsunuz? Müthiş Kopya Fotoğraf Bulucu kullanın!

Yalnızca sabit sürücünüzde taranmasını istediğiniz fotoğraf dizinlerini ekleyin; bu, kopyaları bulmak için işe yarayacaktır. Endişelenme, sözlerin olmadan hiçbir şey silinmez. Tamamlandığında, benzer görüntüleri bulacak, fotoğrafların benzer olma ihtimalinin yüzde cinsinden bir olasılıkla yan yana sunacak. Daha sonra hangisini saklamak istediğinize ve hangisinin atılacağına karar verirsiniz.

CCleaner

Müvekkillerinin reklamlarla boğuşmasına kadar MUO’da CCleaner’in büyük hayranlarıydık. Ancak, taşınabilir sürümü denemek için hala isteyebilirsiniz.

Bilgisayarınıza şimdi ve sonra kapsamlı bir temizlik yapmanız kesinlikle sizin için yeterlidir. Sisteminizi tıkayan tüm saçma dosyaları ve daha fazlasını temizleyin. Bu düzenli olarak zamanlamanız gereken bir şey. Dezavantajı ise taşınabilir versiyonun başlaması yıllar alıyor.

Recuva

Recuva’nın taşınabilir sürümü, kullanıcıların yakın zamanda çöpe gönderdikleri tüm dosyaları geri almasına izin verir. Buna bir dosya kurtarma aracı diyoruz çünkü silinen dosyaları kurtarıyor. Orada birçok kurtarma dosyası var, ancak aradaki fark Recuva’nın birçok ücretli undelet’i tutan bir esneklik sunması.

Yanlışlıkla bir şeyi silerseniz, Recuva ilk kontrol eden uygulama olmalıdır.

Tor Browser

Tor Projesi, birkaç özelliği tek bir pakette birleştiriyor: Bir Sanal Proxy Ağı (VPN), güvenli bir tarayıcı ve birkaç diğer güvenlik özelliği. Tor, yasadışı gözetlemeye karşı tam koruma sağlamazken, istenmeyen dinleyicilerin kişisel işinize girmesini önlemeye yardımcı olur. Sevdikleriniz için hediye fikirleri araştırmaktan siyasal adaylar aramaya kadar her şey için harika.

Eğer indirirseniz, indirilen paket kendini kurarken, Tor Browser açılabilir ve çalıştırılabilir; bu, yüklemenize gerek kalmayacağı anlamına gelir.

 

 

 

Kaynak :makeuseof.com/tag/best-portable-apps/

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın